Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie procesu wybudzanie pacjenta ze śpiączki farmakologicznej. Otóż mo

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie procesu wybudzanie pacjenta ze śpiączki farmakologicznej. Otóż moja Mama po operacji jelita przebyła sepsę i była w śpiączce farmakologicznej przez 3 tygodnie (bardzo długo nie chciała powrócić perystaltyka jelit). Otóż Mamie zaprzestano podawanie leków nasennych w celu Jej wybudzenia. Wszędzie w internecie pisze o 15 minutach lub kilkunastu na całkowite wybudzenie. Pisząc to pytanie mija 6 doba od czasu odłączenia leków. Mama reaguje na ból, czasami pokaże się na twarzy jakiś grymas, zmarszczenie brwi, mrugnięcie oczami. Oczy są jedynie na wpół otwarte podobnie jak miała w trakcie śpiączki. Codziennie na OIOMie znajduje się inny lekarz, jeden mówi że to może długo potrwać ze względu na wyniszczenie organizmu i zwolniony metabolizm u Mamy i że potrzeba cierpliwości oraz by nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, inny z kolei twierdzi że brak poprawy przez taki czas oznacza prawdopodobnie jakiś udar w mózgu lub "zatkanie" innego "kanaliku" i że Mama się już prawdopodobnie nie wybudzi. Zadaje to pytanie ponieważ odchodzę od zmysłów. Mama nie miała zatrzymania akcji serca, oddechu, wylewu więc zapewniano mnie że wszystko powinno być pod tym względem w porządku.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
To jest jedyna odpowiedź jaka istnieje. Wybudzanie może długo potrwać ze względu na wiek (kilka-kilkanaście minut dotyczy znieczulenie ogólnego do operacji która trwa kilka godzin). Nie wiadomo tak naprawdę czy się obudzi czy nie, czy doszło do zmniejszenia dostarczania tlenu do mózgu w czasie największego nasilenia choroby. Teraz tego nie jest w stanie wykazać żadne badanie obrazowe. Rozumiem, że to jest dla Pani bliska osoba, którą Pani kocha, proszę być przy mamie i mówić do niej, lekarze robią wszystko co mogą.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.