Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie terapii poznawczo behawioralnej. Dostałam zalecenie od mojego psyc

3 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie terapii poznawczo behawioralnej. Dostałam zalecenie od mojego psychiatry żeby się na taką zapisać z powodu silnej nerwicy i zaburzeń emocjonalnych. W mojej okolicy nie ma dobrego psychoterapeuty. Mieszkam w okolicach Rabki Zdroju. Czy terapia online jest równie skuteczna, czy jest sens zapisywać się na taką. Czy ktoś może mi polecić dobrego terapeutę na podhalu? Od 10 lat cierpię na silną nerwicę objawiająca się między innymi atakami paniki i problemami z sercem.
Dzień dobry,
tak, terapia online jest skuteczna tak jak terapia w gabinecie. Jeśli zdecyduje się Pani na online to zapraszam. Pozdrawiam

Dzień dobry, przykro mi, że doświadcza Pani takich objawów przez tyle lat. Może Pani spokojnie zapisać się na terapie online i poszukać specjalisty, który by Pani odpowiadał. Efekty terapii online będą podobne do tych, które osiągnęłaby Pani w terapii stacjonarnej. Jeżeli nie ma Pani poleconego, sprawdzonego specjalisty w okolicy, to myślę, że lepiej będzie skorzystać z pomocy online kogoś z doświadczeniem. Trzymam kciuki za znalezienie specjalisty, który pomoże Pani uporać się z aktualnymi objawami. Jestem przekonana, że szybko odczuje Pani zmianę i ogromną ulgę! W razie czego zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie
Aneta Krupa-Jastrzębska
Dzień dobry, terapia online daje podobne efekty jak terapia stacjonarna, o ile jest zaangażowanie ze strony pacjenta. Osobiście uważam, że terapia poznawczo-behawioralna pozowli zejść z objawów, bez pewności czy one kiedyś nie wrócą. Pisze Pani, że cierpi Pani od 10 lat na nerwicę i zaburzenia emocjonalne, dlatego rozważałabym psychoterapię w podejściu psychodynamicznym/psychoanalitycznym.
Pozdrawiam
Emilia Bednarek-Bobek