Dzień dobry, mam pytanie w sprawie mojego 86-letniego ojca. Od około trzech miesięcy ojciec miewa w

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam pytanie w sprawie mojego 86-letniego ojca. Od około trzech miesięcy ojciec miewa w nocy parcie na cewkę moczową odczuwając przy tym silny ból. Dodatkowo, od około trzech tygodni, odczuwa przy tym jeszcze parcie na kiszkę stolcową. Częste korzystanie z toalety nocą nie sprawia, że ból znika, a ponadto mocz oddaje w niewielkich ilościach. Dopiero rano, gdy się wypróżni, czuje ulgę i w ciągu dnia czuje się dobrze.
Wspomnę, że tato miał usuniety częściowo gruczolak około 20 lat temu. Wykonane badanie mocz-posiew wykazało obecność bakterii: citrobacter koseri w ilości:10^5/ML szczep ESBL(-). Czy obecność tej bakterii może mieć wpływ na dolegliwości ojca i czy leczenie antybiotykowe przyniesie ulgę? Bardzo proszę o odpowiedż.
Sugeruję czym prędzej udać się do urologa. Równie dobrze ojciec może mieć tzw. przewlekłe zatrzymanie moczu. Ojca trzeba zbadać ocenić zaleganie moczu w pęcherzu po wizycie w toalecie