Dzień dobry. Mam szumy uszne od paru lat. Jakoś nimi żyłem i mało przez parę lat zwracałemuwagę. Od

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Mam szumy uszne od paru lat. Jakoś nimi żyłem i mało przez parę lat zwracałemuwagę. Od paru miesięcy są nie do wytrzymania. Nic ich nie zagłusza. Doszła nadwrażliwość na dźwięki i czasami zniekształcenia. Laryngologicznie, słuch, rezonans głowy prawidłowe. Przed wystąpieniem szumów leczenie ortodontyczne aparatem 3 lata. Po zdjęciu aparatu pin jakimś czasien zaczeły się szumy. Jak zaciskam szczeke albo ja mocno cofam szum i pisk się nasila. Czy stomatolog może wyleczyć szumy i przyczynę lub zdiagnozować czy to wina szczęki? Nie mogę i nie wiem kogo szukać w Poznaniu i czym i jaką diagnostyką stomatologiczną się sugerować. Dodam, że usunąłem dolne 6 i 7 po obydwu stronach i górną 5.
Trzeba zacząć od diagnostyki stawów skroniowo-żuchwowych bo opisywane problemy najczęściej wynikają z zaburzeń w tym obszarze. Po wykonaniu szyny rehabilitacyjnej indywidualnie dopasowanej po pełnym badaniu okluzji, dolegliwości powinny ustąpić.