Dzień dobry mam taki problem mam 36 lat jestem osobą niepełnosprawną upośledzona w stopniu umiarkowa

3 odpowiedzi
Dzień dobry mam taki problem mam 36 lat jestem osobą niepełnosprawną upośledzona w stopniu umiarkowanym mam zaburzenia osobowości lęki stres nie moge wogóle dogadac sie zmama mama rozmawia zemna krzykami nerwami wyzwiskami np
typowy warriat śwnia podła kuci sie zemna o podjecie pracy nie umiem sobie z tym wogóle poradzic nie wiem gdzie szukać pomocy
mama wogóle nie potrafi zrozumiec mojej choroby
Szanowna Pani, stała choroba członka rodziny jest trudna dla wszystkich nie tylko dla samego chorego. Z racji, że taka sytuacja jest stała (skoro Pani ma orzeczenie o niepełnosprawności) trudności i problemy nawarstwiają się. Często w takich warunkach jest dużo stresu, mało zrozumienia, po obu stronach, bo każda ze stron widzi tylko część rzeczywistości.
Dlatego dobrze zwrócić się o pomoc do jednostek stworzonych w tym celu np. ośrodków pomocy społecznej czy powiatowych centrów pomocy rodzinie gdzie są zatrudnieni pracownicy socjalni, często też są realizowane projekty, których celem jest aktywizacja społeczna i zawodowa. Tam też pracownicy mogą pokierować do Fundacji/ Stowarzyszeń, które mają na celu pomoc osobom z niepełnosprawnościami np Fundacja Aktywnej Rehabilitacji czy Fundacja Aktywizacji Zawodowej czy Fundacja Avalon. Warto pomyśleć o pracy, odpowiedniej dla Pani pracy w odpowiednim wymiarze czasowym, bo praca jest także formą rehabilitacji i dobrego życia. Proszę pytać i drążyć. pozdrawiam Anna Jeglińska

Bardzo mi przykro, że przeżywasz takie trudności. To, co opisujesz, jest bardzo trudne i może być dla Ciebie wyjątkowo stresujące. W takiej sytuacji ważne jest, aby Pani nie została z tym sam.
Skontaktuj się z psychologiem lub terapeutą: Specjalista pomoże Pani znaleźć sposób na radzenie sobie z lękami, stresem oraz trudnościami w relacjach z mamą. W Polsce istnieją bezpłatne poradnie zdrowia psychicznego, które oferują pomoc psychologiczną i psychiatryczną.
Pomoc społeczna: Może Pani skontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej (MOPS) lub Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR). Te instytucje mogą zaoferować wsparcie w Pani sytuacji, np. skierować do odpowiednich specjalistów lub pomóc w załatwieniu formalności związanych z Twoją niepełnosprawnością.
Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami: Są organizacje, które oferują pomoc osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, takie jak fundacje czy stowarzyszenia. Mogą one zaoferować wsparcie psychologiczne, prawne, a także pomoc w codziennych sprawach.
Rozmowa z kimś zaufanym: Może warto spróbować porozmawiać o swoich problemach z kimś z rodziny, kto lepiej Panią rozumie, albo z przyjacielem. Czasem wsparcie bliskiej osoby może być bardzo pomocne.
Proszę, nie wahać się szukać pomocy – są ludzie i instytucje, które mogą Pani pomóc.
Pozdrawiam
Proszę poszukać pomocy w miejskich centrach pomocy społecznej oraz powiatowych centrach pomocy rodzinie. Pozdrawiam serdecznie