Dzień Dobry Mam takie pytanie czy osoby mając 35 lat, będę przechodzi te wszystkie same osoby etapy

3 odpowiedzi
Dzień Dobry
Mam takie pytanie czy osoby mając 35 lat, będę przechodzi te wszystkie same osoby etapy zauroczenie , zakochanie itp. Czy tu raczej będzie już działała głowa lub inne blokady lękowe. Spotykam się od paru tygodni z kimś i na razie badam czy mi się podoba ale niestety nic do niej nie czuje i trochę mnie to martwi a też nie chciałbym, ją zranić mówiąc lub zakończając tą znajomość.
Witam! To normalne, że z wiekiem i doświadczeniem nasze podejście do związków i miłości może się zmieniać. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, czy w wieku 35 lat będziesz przechodzić przez te same etapy zauroczenia czy zakochania, jak w młodszych latach. Każdy człowiek i każde doświadczenie jest inne.

W wieku 35 lat ludzie często mają większą świadomość siebie, swoich potrzeb i oczekiwań w związku. Mogą również mieć bardziej ugruntowane wartości i cele życiowe, które wpływają na ich podejście do miłości i relacji. Często ludzie w tym wieku bardziej cenią stabilność i głęboką więź emocjonalną w związku, niż zauroczenie czy fascynację.

Jeśli po kilku tygodniach spotkań nie czujesz żadnych emocji wobec tej osoby, to jest to również normalne. Nie każde spotkanie musi prowadzić do zauroczenia czy zakochania. Ważne jest, aby być szczerym zarówno wobec siebie, jak i wobec drugiej osoby.

Jeśli czujesz, że nie masz silnych uczuć do tej osoby, możesz kontynuować spotkania, jeśli cenisz sobie towarzystwo i chcesz poznać ją lepiej. Jednak ważne jest również, aby być szczerym i otwartym wobec niej odnośnie swoich uczuć i oczekiwań. Jeśli po jakimś czasie nadal nie czujesz silnych emocji, możesz to zakomunikować w delikatny i empatyczny sposób, aby nie zranić drugiej osoby.

W każdym przypadku ważne jest, aby słuchać swoich uczuć i być szczerym wobec siebie i innych. W miłości nie ma jednej właściwej drogi, każda osoba ma swoje indywidualne doświadczenia i potrzeby. Warto też dać sobie czas i obserwować swoje odczucia.

Dzień dobry, faza zakochania - zauroczenia jest powszechnie przeżywanym i obserwowanym etapam początkowym wchodzenia w nową relacją - i nie pozostaje to pod dużym wpływem wieku samego w sobie. Oznacza to, że zauroczenie może pojawić się w dowolnym etapie naszego życia - zarówno w wieku 18, 25 czy 50 lat. Warto jednak zauważyć, że wraz z upływającym czasem zmieniamy się i my, przez co faktycznie wraz z wiekiem możemy już zupełnie inaczej przeżywać rozmaite wydarzenia z naszego życia jak i właśnie fazę zakochania. Ta jakość sama w sobie nie jest gorsza czy nie tak samo prawdziwa - jest po prostu inna i wyjątkowa sama w sobie. Trudno bowiem by 35 letnia osoba postrzegała świat i odczuwała te same rzeczy co na przykład dopiero wchodzący w życie 18 latek. Sama zdolność - możliwość odczuwania zauroczenia z czasem jednak nie zanika. Trudno natomiast mówić o możliwości odczuwania zauroczenia czy zakochania w momencie gdy próbujemy budować relację z osobą, która z różnych względów jest dla nas niewłaściwa czy przysłowiowo ,,źle dobrana''.Dodatkowo nie wszystie relacje rozpoczynają się od fazy zauroczenia - czasami proces ten idzie nieco bardziej na około i nie ma tutaj żadnej nieprawidłowości. Może się natomiast zdarzyć, że ze względu na rozmaite, trudne doświadczenia np. w poprzednich relacjach - będzie nam ciężej budować nowe, satysfakcjonujące nas związki. Jeśli czuje Pan, że opisywane przez Pana blokady lękowe są czymś co dotyczą Pana i utrudniają Panu realizację w relacji - to być może warto byłoby rozważyć konsultację psychologiczną, podczas której mógłby Pan poszerzyć swój wgląd w sytuację oraz zastanowić się nad możliwymi przyczynami jak i dalszym planem działania. Pozdrawiam serdecznie!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam! Każda relacja jest inna, tak samo każdy etap w życiu. To naturalne, że z wiekiem zakochujemy się inaczej. Zachodzą zmiany hormonalne, nabieramy doświadczeń, możemy też mieć pewne blokady emocjonalne z poprzednich relacji o których Pani wspomniała.

To może być dobry moment, by zastanowić się co dla Pani jest najważniejsze w relacji i prześledzić historię związków. Ze wsparciem psychologa, może Pani lepiej zrozumieć co wpływa na ten stan i jeśli pojawiają się jakieś lęki, pracować nad nimi, by odczuwać pełnię satysfakcji z relacji.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.