Dzień dobry, Mam zdiagnozowane uogólnione zaburzenia lękowe i zaburzenia obsesyjno kompulsyjne. Od

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
Mam zdiagnozowane uogólnione zaburzenia lękowe i zaburzenia obsesyjno kompulsyjne. Od sierpnia chodzę na terapię poznawczo behawioralną. Mimo, że w terapii robię drobne postępy i staję się coraz bardziej świadoma to mam jeden problem, z którym nie potrafię sobie poradzić.Chodzi o chodzenie do szkoły. Odczuwam ogromny lęk i niechęć przed chodzeniem do szkoły. Ciężko mi się skupić w trakcie lekcji, odczuwam silne zmęczenie, czuję się otumaniona przez co mam coraz gorsze oceny. Jestem przytłoczona ilością hałasu, osób na korytarzach, bardzo często dopadają mnie bóle psychosomatyczne i silne lęki. Stresuję się kiedy nauczyciel zada mi pytanie na lekcji przez co czasami słyszę niemiłe komentarze od nauczycieli kiedy potrzebuję więcej czasu na zastanowienie się.Na lekcjach w-fu mam zawroty głowy i również odczuwam silny lęk. Wnosiłam ten temat kilkukrotnie na sesje, ale otrzymywałam odpowiedź po prostu idź do szkoły. Czuję się głupia, bo nie potrafię zrozumieć lekcji, a przychodząc do domu płaczę kilka godzin i opadam z sił. Przez to wszystko zaczęłam opuszczać coraz więcej godzin lekcyjnych, mam bardzo niską frekwencję i sporo zaległości. Przez ostatni okres wydarzyło się kilka trudnych sytuacji w moim życiu ; uwolniłam się od przemocy psychicznej, zostawiła mnie przyjaciółka, odcięłam się od części rodziny w trosce o swoją psychikę. To wszystko jest dla mnie bardzo ciężkie. Czuję, że poza 50 min terapią raz w tyg. bardzo brakuję mi wsparcia, czuję się samotna.Chciałabym mieć z kim pogadać poza terapią. Zaczęłam mieć okropne myśli, że moje życie jest nic nie warte, że jestem gorsza od innych i czuję ciągły smutek. Chciałabym zapytać w jaki sposób mogłabym spróbować rozwiązać problem z chodzeniem do szkoły i czy w ogóle w tej sytuacji jest jakieś rozwiązanie?
Sugeruję konsultację z lekarzem psychiatrą.

Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o ADHD. Dlatego czuje Pani wyczerpanie w hałasie i nie może się skupić. Zachęcam do diagnozy w tym kierunku w naszym ośrodku. Diagnoza odbywa się online.
Sugeruję wizytę: Psychoedukacja - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Problemy, które opisujesz, rzeczywiście świadczą o wysokim poziomie lęku, co może być wywołane różnymi czynnikami. Rozumiem, że sytuacja, w której się znajdujesz, jest dla Ciebie bardzo trudna, ale najważniejsze jest to, że jesteś świadoma zaistniałej sytuacji i aktywnie szukasz pomocy, to już duży krok w kierunku poprawy Twojego stanu. Kontynuowanie terapii jest kluczowe, ponieważ z czasem może przynieść pozytywne skutki. Każdy z nas ma swoją unikalną ścieżkę i niektórzy potrzebują więcej czasu, aby przepracować swoje problemy i zacząć iść do przodu.
Zachęcam Cię do dalszej pracy nad sobą w trakcie terapii. Pamiętaj, że to proces, który wymaga cierpliwości i determinacji.

Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie.