Dzień dobry. Mam zniesioną lordoze szyjna na odcinku c2-c4 , nieznaczne przesunięcie ku przodowi. Cz

4 odpowiedzi
Mam zniesioną lordoze szyjna na odcinku c2-c4 , nieznaczne przesunięcie ku przodowi. Czy moglabym zapisać się do fizjoterapeuty sama bez żadnego skierowania żeby naprawić ten mój odcinek szyjny? Nie mam żadnych zawrotow głowy, kiedyś miałam, a teraz wszystko ustąpiło, jedynie co to tylko czuje mięśnie przy szyji i barki bardzo spięte, i czasami sztywność karku.
Witam. Jak najbardziej powinna Pani udać się do fizjoterapeuty, który pokaże Pani jak prawidłowo trzymać swoją postawę ciała, rozluźni mocno napięte mięśnie oraz pokaże ćwiczenia na odcinek szyjny. Pozdrawiam

Oczywiście, może Pani zapisać się sama z każdą dolegliwością do fizjoterapeuty bez żadnego skierowania. Konsultacja i odpowiednio dobrana terapia przyniesie efekty. Pozdrawiam

Taka konsultacja fizjoterapeutyczna wniesie wiedzę na temat Pani całego wzorca postawy i ruchu. Pomoże ustalić przyczynę napięć mięśni odcinka szyjnego i zadziałać prewencyjnie na kolejne przeciążenia biomechaniczne,które z czasem mogłyby się pojawić :(. Pozdrawiam serdecznie :).
Witam,
z wynikami badań obrazowych może Pani zdecydować:
- konsultacja lekarza rehabilitacji medycznej w Poradni i dalej rehabilitacja w trybie NFZ,
- konsultacja fizjoterapeuty i dalsza rehabilitacja komercyjnie.
Ma Pani tutaj jedynie różnicę w czasie rozpoczęcia rehabilitacji.
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski
Sugeruję wizytę: Terapia indywidualna - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.