Dzień dobry Mąż miał wypadek 7 grudnia,złamana kość udowa oraz ręką w nadgarstku,do szpitala trafił

1 odpowiedzi
Dzień dobry
Mąż miał wypadek 7 grudnia,złamana kość udowa oraz ręką w nadgarstku,do szpitala trafił w czwartek wieczorem,operację miał dopiero w poniedziałek,po wyjściu ze szpitala było dobrze dopóki nie zdjęto szwów,rana zaczęła się sączyć,po kontroli skierowanie do szpitala ,okazało się ,że ma bakterie gronkowca skórnego,w niedzielę 7 stycznia w niedzielę trafił na oddział,w poniedziałek 9stycznia rewizja,po 14 dniach antybioterapi było coraz gorzej,i kolejna rewizja,nie ma już gronkowca tylko znowu inna bakteria ,trzecia rewizja ,CPR 149 .Czy takie zakażenie długo trwa? Jakie są przyczyny ?
Proszę o opinie .
Dziękuję.
Zakażenie kości jest właściwie nieuleczalne. Widziałem przypadki zagojone np. po otwartych złamaniach 40 lat temu, które nagle powracały, ropniały. Nie ma 100% szansy na wyleczenie bakterii które są w kościach. Zasadą takiego leczenia jest usunięcie wszelkich metalowych implantów, wyczyszczenie ran i jam kostnych, usunięcie martwych fragmentów kości, włożenie na kilka tygodni nośników z antybiotykami, kilkukrotne płukanie i czyszczenie tych jam i po czystych posiewach ewentualnie znów zespolenie. Jednak bakterie mogą tam zostać na zawsze i może kiedyś dość do wznowy. Przyczyna jest losowa - takie bakterie są na skórze i skóry nie da się 100% wyjałowić przed operacją. Inne przyczyny to długa operacja. Zaburzenia odporności.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Piotr Fudalej

Piotr Fudalej

Ortopeda

Wrocław

umów wizytę
Daniel Kopko

Daniel Kopko

Ortopeda, Ortopeda dziecięcy

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 13 pytań dotyczących: endoproteza stawu
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.