Dzień dobry, mój 3 letni synek z powodu wysokich goraczek ( ok 10 dni) do 40 stopni przy pobycie w s

1 odpowiedzi
Mój 3 letni synek z powodu wysokich goraczek ( ok 10 dni) do 40 stopni przy pobycie w szpitalu, miał przeprowadzone usg w którym wyszła infekcja dróg moczowych, mocz natomiast 2 razy wyszedł dobry, lekarz powiedział ze tak się zdarza i odpuścił temat. Dziecko od 3 tygodni mało je i bardzo mało pije, aktualnie przebywamy w szpitalu z powodu odwodnienia i nawadnianie jest kroplówkami. Pytanie brzmi czy jest możliwość tej infekcji mimo ze mocz jest dobry. Czy tak się zdarza? Czy jeśli mocz jest dobry to mam się nie przejmować? Czy warto powtórzyć usg?
W usg j brzusznej nie widać "infekcji dróg moczowych". Widać ewentualnie niewielkie nieprawidłowości w budowie układu moczowego- np. "zaznaczone kielichy" lub "zaznaczone miedniczki", przy których sprawdza się, czy nie ma infekcji ( taki obraz potrafi pojawić się np. i przy infekcji). Infekcje rozpoznaje się na podstawie badań moczu, więc jeśli dwukrotnie były dobre, to znaczy że infekcji ukł moczowego nie było. Warto wykonać badanie usg kontrolne, jeśli coś tam niepokoiło ultrasonografistę. Najprościej pokazać poprzedni opis usg lekarzowi, który aktualnie, przy tym pobycie szpitalnym dziecka jest jego lekarzem prowadzącym, niech pomoże Państwu w ocenie sytuacji.