Dzień dobry, mój 3 miesięczny syn przeszedł ZUM, w szpitalu dowiedzialam się, że nie mozna odciagnąć

1 odpowiedzi
Mój 3 miesięczny syn przeszedł ZUM, w szpitalu dowiedzialam się, że nie mozna odciagnąć napletka żeby uwidocznić cewkę moczową,dlatego tez miał konsultacje urologiczna.Urolog po naciągnięciu napletka odsłonił cewke. I wg niego bylo juz po problemie. Po szpitalu dostalam skier. do chirurga, w rozpoznaniu bylo napisane "stulejka, załupek" na wizycie Pani doktor pokazala jak dbać o higienie prącia (Kazała ściagnąc napletek ile sie da, chwilę tak przetrzymać i powtórzyć kilka razy a przy ostatnim ściągnięciu musialam naciągnięta skórę smarować maścią cutivate i tak 2x dziennie). Dzis byliśmy na kontroli i Pani doktor ściągnęła synkowi napletek w duzym stopniu i kazala mi ściągać w taki sam sposób a w miejsciu gdzie skora dalej nie da sie ściągnąć smarować mascia.niestety po wizycie cala skóra na czubku prącia jest popękaną. Moje pytanie brzmi czy u tak małego dziecka trzeba sciagac napletek? Czy nie jest to za wczesnie? Dadam ze jak byliśmy w szpitalu to kazali mi sciagac delikatnie ile się da i w taki sposób dbać. Pozdrawiam
Do pierwszego roku życia mamy tzw stulejkę fizjologiczną. Nie ma konieczności wykonywania dywulsji napletka w wieku nawet do 6 r.ż. jednak gdy były ku temu inne przesłanki jak np stany zapalne dróg moczowych powodowane lokalnym zapaleniem napletka istniało wskazanie do dywulsji napletka, nie powinno się go jednak wykonywać " na siłę" nie powinno nic popękać bo gojąc się pęknięcia wytworzą blizne która moze wtórnie ograniczyć możliwość dywulsji ( odciągnięcia) napletka i wytworzenia prawdziwej stulejki.

Po takim popękaniu lekarz z pewnością zastosowałam masci celem wygojenia pęknięć oraz poprawy elastyczności napletka aby nie doszło do wytworzenia się prawdziwej zbliznowaciałej stulejki.
Sugeruję wizytę: Konsultacja urologiczna dzieci - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.