Dzień dobry. Mój partner jest 42-letnim, wysportowanym (piłka nożna, siłownia, rower) mężczyzną. Pr

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mój partner jest 42-letnim, wysportowanym (piłka nożna, siłownia, rower) mężczyzną. Pracuje standardowe 8 godzin dziennie - częściowo umysłowo w biurze, czasem fizycznie (bardzo rzadko - przy brakach kadrowych). Nie ma bardzo stresującej lub wymagającej pracy. Żywimy się zdrowo i lekkostrawnie z dużą ilością warzyw i białka. W tygodniu chodzimy spać ok 22 i wstajemy między 5:30/6:00.
Staram się,żebyśmy prowadzili zdrowy i higieniczny tryb życia.
Mimo tego mój partner jest ciągle zmęczony i ciągle śpi.
Rano nastawia mnóstwo budzików żeby finalnie zwlec się z łóżka na ostatnią chwilę. Po powrocie z pracy idzie na drzemkę która trwa zazwyczaj ok. 2 godzin, następnie idzie na trening (albo i nie jak jest wybitnie zmęczony) i wraca do domu, kładzie się na kanapie przed telewizorem i spowrotem zasypia. W weekendy śpi po 12 godzin - kładzie się koło 23 i nie wstaje przed 11. W ciągu dnia równiez drzemie. Czy taka ilość snu jest normalna? Czy można być tak chronicznie zmęczonym? Sytuacja trwa już co najmniej 4 lata więc nie jest chwilowy spadek formy. Jakie badania można wykonać? Na co zwrócić uwagę?
Dzień dobry,
trzeba zacząć od wywiadu medycznego
z wyrazami szacunku,
Piotr Matysik
Sugeruję wizytę: Konsultacja telefoniczna - internista - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.