Dzień dobry, mój partner zmaga się z zazdrością wsteczną. Próby przekonywania go i ogólnie rozmów n

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
mój partner zmaga się z zazdrością wsteczną. Próby przekonywania go i ogólnie rozmów na ten temat nie przynoszą skutku. Nie wiem już co i jak do niego mówić, aby poczuł się pewnie. Stwierdził, że będzie unikał wspólnych przyjaciół moich i mojego eks.
Czy w takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty?
Witam,
Rozumiem, że dotychczasowe wysiłki zmierzające do poprawy sytuacji, polepszenia samopoczucia partnera nie przyniosły oczekiwanego skutku. Jednocześnie sytuacja, funkcjonowanie w dotychczasowy sposób powoduje duży dyskomfort i straty w innych obszarach (np. relacje z przyjaciółmi). Być może kontakt ze specjalistą byłby w tej sytuacji korzystny. Pozwoli on na uzyskanie innej perspektywy, dystansu do sprawy oraz wspólne poszukiwanie skutecznych rozwiązań. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka

Dzień dobry,

Zazdrość wsteczna może być trudnym problemem zarówno dla osoby ją przeżywającej, jak i dla jej partnera. Jeśli próby rozmów i przekonywania nie przynoszą skutku, a sytuacja wydaje się pogarszać, to rozważenie wizyty u specjalisty może być dobrym krokiem. Konsultacja psychologiczna może pomóc w zrozumieniu przyczyn i mechanizmów tego uczucia oraz w opracowaniu skutecznych strategii radzenia sobie z nim. Terapeuta jest osobą trzecią, niezaangażowaną emocjonalnie w sytuację, co może pomóc w uniknięciu konfliktów i rozpoczęciu otwartej i konstruktywnej rozmowy o zazdrości wstecznej.
Terapeuta może pomóc partnerowi w rozwijaniu umiejętności radzenia sobie z zazdrością wsteczną, jak również w zrozumieniu, dlaczego te uczucia pojawiają się i jak wpływają na związek. Terapia może również dostarczyć wsparcia dla Pani, jako partnera osoby przeżywającej zazdrość wsteczną. Może pomóc zrozumieć, jak lepiej wspierać swojego partnera i radzić sobie z trudnościami wynikającymi z tej sytuacji.
Terapia jest cennym narzędziem w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami emocjonalnymi. Ważne jest, aby podejście do terapii było otwarte i wspólne. Warto zachęcić partnera do rozmów na ten temat i do rozważenia wizyty u specjalisty razem.

Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek