Dzień dobry Mój problem dotyczy prawego oka. Od dwóch miesięcy odczuwam duży dyskomfort a czasami l

1 odpowiedzi
Dzień dobry
Mój problem dotyczy prawego oka. Od dwóch miesięcy odczuwam duży dyskomfort a czasami lekki ból wokół oka, a czasami ból oka – tak mi się wydaje(uczucie takie jakby oko czy powieki były cały czas napuchnięte). Jeżeli chodzi o widzenie na to oko to też uległo pogorszeniu.
Przeszedłem szereg badań oka: badanie dna oka – dwa razy, usg gałki ocznej i oczodołów, OCT. Badania te nic nie wykazały i powiedziano mi, że wszystko z okiem od strony okulistycznej ok. W 2002 roku miałem laserową korekcję wzroku (zredukowali mi wadę krótkowzroczności do ok z – 6,75 do -0,5. Poru latach jednak musiałem wrócić do okularów – obecnie mam -1,25 L i ok -2 P. (przy czym wada ta czasami jest mniejsza a czasami trochę większa).

Jestem osobą bardzo nerwową – ostatni rok był dla mnie bardzo ciężki a finał tego (śmierć bliskiej osoby) miałem ok 2 tygodnie temu. Od tygodnia po wizycie u psychiatry zażywam depranil.

Z innych rzeczy związanych ze zdrowiem - na początku lipca miałem operację zespolenia obojczyka płytką tytanową – ale nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym uczuciem z okiem po pojawiło się ono ok 3-4 tygodnie po tej operacji.
Zrobiłem badania na cukrzycę – (górna granica ale w normie) oraz tarczyce (w normie)

Prośba o pomoc – do jakiego lekarza jeszcze się udać jakie badania zrobić
Opisywane objawy to zespoł suchego oka. W Klicen mamy nowoczesną aparaturę do leczenia tego typu schorzeń. Zapraszam na wizytę do Pani Berlintes, która jest optometrystą zajmującym się tym schorzeniem. Na wizytę oczywiście rownież.