Dzień dobry, mój problem polega na tym, że nie wiem co się ze mną dzieje. Zaczęło się to wszystko n

2 odpowiedzi
Mój problem polega na tym, że nie wiem co się ze mną dzieje. Zaczęło się to wszystko na początku czerwca tego roku (2020). Poczułam się gorzej, nie wiedziałam co mi się dzieje, moje objawy były takie:
- bóle mięśni nóg,
- lekki mdłości,
- nieregularne miesiączki (potrafię nie mieć 2 miesiące okresu, a gdy już go mam to jest dla mnie bardzo bolesny na tyle, że płacze z bólu w łóżku i dopiero po 2 - 3 tabletkach ból jest do wytrzymania, do tego mdłości, bóle kręgosłupa, zawory głowy z powodu silnego bólu - ale z tego powodu idę niedługo do ginekologa)
- dziwne uczycie w nodze, które towarzyszyło mi około 2-3 miesiące, nie mogłam tego opisać, jakby drętwienie/mrowienie - coś w tym stylu,
- Drżenie nóg: występowało gdy np. przy staniu na prosto podnosiłam jedną z nóg - utrzymuje mi się to do tej pory. Byłam z tym u lekarza rodzinnego, endokrynologa, ortopedy, w szpitalu i nikt nie mógł mi opowiedzieć z czego te dolegliwości, każdy mówiła tylko, że to stres i przepisywał leki typu: magnez, żelazo, witamina D, witamina B i picie dużej ilości wody.
Od tamtej pory każdego dnia czułam się fatalnie, ciagle się zamartwiałam co mi jest i z czego to wszytko, codziennie czytałam w internecie przeróżne choroby i miałam wrażenie, że właśnie ja je mam. Zaniedbałam szkołę, ponieważ nie miałam siły do nauki, nie potrafiłam się skoncentrować. Każdego dni pojawiały się inne objawy, trwały tydzień/dwa znikały i pojawiały się nowe, tak w kółko. Objawy które występowały to, kłucie w lewym podbrzuszu przypominające kolkę, osłabienie, niechęć do niczego, duszności, bóle głowy, bóle pleców/karku, mdłości, apatia, bezsenność, bóle mięśni nóg (takie jak leży zakwasami), budziłam się w nocy do trzech razy - trudno było mi zasnąć i wstać, zawroty głowy, to dziwne uczucie w nodze mrowienie/drętwienie i już nawet nie pamietam co. Teraz jest trochę lepiej z tymi dolegliwościami, większość zniknęło ale dalej mam to drżenie nóg przy podnoszenie, uczucie pustki, czuje się jakby świat nie miał sensu. Niedługo matura a ja nie potrawie nauczyć się prostej rzeczy, nie wiem co chce robić w życiu, jakie studia, praca. Czuje się przytłoczona przez to wszystko, nie dochodzi do mnie to, że zaczyna się moje dorosłe życie i boje się ze sobie nie poradzę z życiem. Bardzo wszystkiego się boje, jestem panikarą, boje się, że coś stanie się mi albo moim bliskim, osobom na którym mi zależy. Często jak coś mi nie wychodzi staje się bardzo zła, i wybuchowa. Nie wiem co mam robić albo do kogo się udać ponieważ nie mogę normalnie funkcjonować jak kiedyś, życie w ciągłym stresie i przygnębieniu. Na nic nigdy nie chorowałam i przy badaniach też nic nie pokazuje, boje się, że to objawy nerwicy.
Nie wiem z czego to przygnębienie ponieważ mam wszystko co chce, w domu wszytko idealnie a ja dalej czuje, że czegoś ciągle mi brakuje. Mam też takie uczucie, że jeśli jestem poza domem to boje się, że coś mi się stanie, najczęściej to że zemdleje

Jedynie na co się leczę to niedoczynność tarczycy od 2018 roku.
moje wyniki z przed miesiąca:

P-ciała p/receptorom TSH AB-TSHR < 0,8 lU/l
P-ciała p/peroksydazie tarczycowej ^ 232 lU/ml
P- ciała p/tyreoglobulinie ^ 185 lU/ml
TSH - 7,89mU/l /0.27-4,2/
FT4 - 15,7 pmol/l /12-22/
FT3 - 4,82 pmol/l /3.1-6,8 (badania na Letrox 50mcg)
Teraz biorę Letrox 75mcg.

morfologia:

Krwinki białe (WBC) 4,66 G/l
Krwinki czerwone (RBC) 4,32 T/l
Hemoglobina 13,3 g/dl
Hematokryt 39,7%
MCV 91,9 fl
MCH 30,8 pg
MCHC 33,5 g/dl
Płytki krwi 239 g/l
RDV-CV 12,1%
PDW 13,4 fl
MPV 10,9 fl
PCT 0,26%
% neutrocytów (strzałka w dół) 43,3%
% limfocytów 44,2%
% monocytów 8,4%
% eozynocytów 2,4%
% bazocytów (strzałka w górę) 1,3%
% niedojrzałych granulocytów (IG) 0,4%
Liczba neutrocytów 2,02 G/l
Liczba limfocytów 2,06 G/l
Liczba monocytów 0,39 G/l
Liczba eozynocytów 0,11 G/l
Liczba bazocytów 0,06 G/l
Liczba niedojrzałych granulocytów (IG) 0,02 G/l
Dzień dobry, bardzo mi przykro, że cierpi Pani na tak wielu płaszczyznach. Napisała Pani że odczuwa obawę przed diagnozą nerwicy- spieszę z dobrą wiadomością: takie zaburzenie w obecnej nomenklaturze rozpoznań już nie istnieje. Niemniej jednak czytając Pani historię można pokusić się o pewne hipotezy odnośnie tego czym spowodowane są opisane dolegliwości. Nasz umysł oraz ciało są w nierozerwalnej relacji - jeżeli cierpi jedno - cierpi i drugie. U Pani to połączenie jest wyraźniejsze, być może przez czynniki sytuacje takie jak dorastanie, stres związany z egzaminem dojrzałości - być może też przez czynniki genetyczne, osobowościowe czy temperamentalne. Dobrą informacją jest to, że są sposoby na złagodzenie Pani dolegliwości. Zalecałabym w tym celu zasięgnąć rownolegle konsultacji u lekarza psychiatry - proszę się tego nie bać - i psychoterapeuty. Lekarz będzie w stanie lepiej połączyć zgłaszane trudności z wynikami badań. Psychoterapeuta pomoże Pani przepracować trudne emocje i być może znaleźć odpowiedz na pytanie kim i w jakim kierunku chciałaby Pani podążyć w dorosłości. Jeżeli będę mogła pomoc, zapraszam do kontaktu. Serdeczności, Julia Krawczyk
Sugeruję wizytę: Psychoterapia online - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani,
 to, co Pani pisze, jest poruszające i można odnieść wrażenie, że te słowa są wyrazem Pani bezradności. Tym bardziej zachęcałabym Panią do „zawalczenia” – głównie o siebie, bo to jest możliwe. Każdy z nas posiada duży potencjał do zmiany.
Aby profesjonalnie i skutecznie Pani pomóc, zachęcam do indywidualnej rozmowy ze specjalistą, podczas której będzie można ustalić, jakiego rodzaju pomoc będzie najbardziej przydatna (np. czy będzie to kilka rozmów z psychologiem / terapeutą, czy też dłużej trwający proces psychoterapii).
Z pozdrowieniami,
ES

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.