Dzień dobry, mój syn (5.5l) w połowie kwietnia przeszedł infekcję górnych dróg oddechowych. Po infek

1 odpowiedzi
Dzień dobry, mój syn (5.5l) w połowie kwietnia przeszedł infekcję górnych dróg oddechowych. Po infekcji pojawił się suchy męczący kaszel, który ustępuje w nocy. Kaszel utrzymywał się przez cały maj. Pediatra po wykonaniu morfologii (wyniki ogólne jak po infekcji wirusowej, CRP w normie, IgE całkowite nieznacznie podwyższone, RTG klatki piersiowej w normie) zalecił Nebbud i Klacid, zaobserwował wydzielinę spływającą po gardle. Inhalacje umożliwiały funkcjonowanie w ciągu dnia. Klacid nie przyniósł poprawy. Konsultacja laryngologiczna z fiberoskopią wykluczyła obecność spływającej wydzieliny, migdałek gardłowy w normie. Konsultacja alergologiczna - włączone Flixotide zamiast Nebbudu, Clatra, Singulair. Pulmonolog wykonała testy na alergeny wziewne z krwi- ujemne. Gronkowce wykluczone, CRP nadal w normie. W czerwcu kolejna infekcja zatok. Pulmonolog zaleciła krople z neomycyną, efedryną i hydrocortyzonem. Czekamy na testy skórne. Odstawione leki p/histaminowe. Zalecona kolejna konsultacja laryngologiczna pod kątem migdałka gardłowego. Flixotide pomaga nam przetrwać dzień ale nie możemy go odstawić, bo kaszel wraca. Dziecko nie chrapie w nocy, nie choruje często ale zawsze wiąże się to z katarem. Pediatra uparcie twierdzi, że to alergia, która w wieku pediatrycznym często pozostaje utajona. Alergolog alergię raczej wyklucza. Proszę o wskazówki, czy możemy jakoś dokładniej zbadać zatoki? Co możemy jeszcze zrobić? Dostajemy sprzeczne sygnały od lekarzy a nadal nie mamy diagnozy.
Konieczna wizyta u doświadczonego alergologa i ewentualne wykonanie testów skórnych. Dane z wywiadu wskazują na przewlekłe zapalenie zatok.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.