Dzien dobry, mój synek skończy we wrześniu 3latka i problem mamy z załatwianiem sie na nocnik. Od ok

1 odpowiedzi
Dzien dobry, mój synek skończy we wrześniu 3latka i problem mamy z załatwianiem sie na nocnik. Od ok miesiąca robi kupke na nocnik a siku nie chce... sam mówi że kupa na nocnik, siku w pieluszkę.. nie wiem jak ugryźć temat. Jeśli ma założone majtki to każde siku jest na podłogę.. tlumacze, wyjaśniam. Mówi że będzie robił na nocnik po czym i tak siku jest w majtki.. na noc i na drzemkepieluchy nie chce zakładać ale o to się nie martwię bo już od dawna nie załatwia się podczas snu.. jakieś propozycje co zrobić by siku też było na nocnik? Wymiana nocnika pomogła przez pierwszy dzień i jedno siku... nakładka na sedes to samo .. było super przez pierwsze 5min
Rozumiem, że proces nauki korzystania z nocnika może być czasami wyzwaniem. Warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, i istotne jest, aby podchodzić do tego procesu z cierpliwością i wyrozumiałością.
Wygląda na to, że synek zaczyna rozumieć różnicę między sikiem a kupką i ma swoje preferencje co do nocnika. To świetny krok w procesie nauki.
Może warto spróbować różnych podejść. Może zainteresuje go jakiś specjalny nocnik z jego ulubionym wzorem lub postacią? Czasem dzieci lubią być aktywnie zaangażowane w wybór takich rzeczy.
Warto również obserwować, czy są jakieś określone sytuacje lub pory dnia, kiedy synek bardziej skłonny jest do skorzystania z nocnika. Być może można by skoncentrować się na tych momentach.
Warto zachęcać go regularnie, wyrażając radość i dumę, gdy robi kupkę na nocnik. Pozytywne wzmocnienie może być motywujące.

Można spróbować też ustalić stałą rutynę okołonocnikową, na przykład przed snem, rano po przebudzeniu i po posiłkach. Rutyna pomaga dzieciom w przewidywaniu, co ma się wydarzyć.

Warto upewnić się, że synek czuje się bezpiecznie podczas korzystania z nocnika. Czasem mogą towarzyszyć obawy związane z nocnikiem.

Warto pamiętać, że każde dziecko jest wyjątkowe, i to, co działa dla jednego, może nie działać dla drugiego. To proces rozwoju, który wymaga cierpliwości i zrozumienia.
Jeśli problem nadal będzie się utrzymywać, warto skonsultować się ze specjalistą ds. rozwoju dziecięcego, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne i uzyskać dodatkową pomoc.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia!