Dzień dobry.Mój związek małżeński trwał 20 lat.Przez ten czas przyzwyczaiłem się do pewnego zachowan

3 odpowiedzi
Dzień dobry.Mój związek małżeński trwał 20 lat.Przez ten czas przyzwyczaiłem się do pewnego zachowania żony.Podczas zwykłych różnic zdań dochodziło z jej strony do agresji,wybuchu paniki i strasznych wyzwisk.Jeśli zamykałem się w swoim pokoju przychodziła tam aby jeszcze bardziej wyładować emocje.Po czym zaczynała płakać i przepraszać.Twierdziła że nie pamięta słów które wypowiadała.Przez ostatnie pół roku kłótnie się nasiliły do 1 w tygodniu.Ostatnio żona kazała mi się wyprowadzać i tak zrobiłem.Wniosła sprawę o rozwód i założyła niebieską kartę mimo że to ona była agresorem.Opowiada wszystkim jaki jestem zły .Poniża przed znajomymi wygadując głupoty na mój temat.Mieszkamy teraz osobno.Wyprowadziłem się.Teraz ona piszę, że chce być moim przyjacielem,że mogę jej ufać itp.Wysyła piosenki .Proszę o pomoc .Jak nazywa się naukowo takie odpychanie i przyciąganie partnera.
Dzień dobry, w sytuacji konfliktu możemy mieć do czynienia z wieloma mechanizmami psychologicznymi, które trudno zdiagnozować bez bezpośredniej konsultacji. Z Pana opisu wynika, że sprawa dotyczy Państwa relacji i blisko 20-letniego małżeństwa, stąd też zachęcam do próby konsultacji lub mediacji partnerskiej. W innym wypadku możemy jedynie dociekać hipotez, które na nic się nie zdadzą, jeśli we wspólną sprawę nie zostanie włączona strona, której to także dotyczy. Jestem przekonana, że taka konsultacja może przynieść odpowiedzi na wiele pytań, pomóc Państwu na nowo ułożyć relację lub stosunkowo łagodnie przejść przez proces rozwodu. Jeśli natomiast Pana żona kategorycznie odmówi podjęcia udziału w terapii, gorąco zachęcam do poszukania indywidualnego wsparcia tylko dla Pana, podczas którego dowie się Pan między innymi, jak radzić sobie z opisanymi przez Pana sytuacjami. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego, Katarzyna Sekuła

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, na ten moment jeszcze nie określono naukowej nazwy na zbiór zachowań, który Pan opisuje. Trudno także wyrokować o intencjonalności lub przypadkowości zachowań Pana żony. Jednocześnie w Pana zapytaniu słychać skołowanie, bezsilność i być może frustrację obecną sytuacją rodzinną. To ważne, by otrzymał Pan wsparcie i ustalił kierunek swoich działań dla uzyskania stabilizacji emocjonalnej. W razie potrzeby, zapraszam do kontaktu. Z życzeniami dalszego dbania o siebie, Iwona Łaskarzewska
Odpowiadając na Pana pytanie:
Ambiwalencja uczuć i zachowań może być zarówno objawem zaburzeń psychotycznych, rozczepieniem myślenia jak i formą manipulacji.

Wszystkiego dobrego

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.