Dzień dobry. Moja 7- letnia córka ostatnio codziennie wspomina, że bolą ją nóżki i rączki ( ból wyst

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Moja 7- letnia córka ostatnio codziennie wspomina, że bolą ją nóżki i rączki ( ból występuje zawsze symetrycznie , albo bolą dwie raczki albo dwie nóżki ). Trwa to już ponad tydzień. Zaczęło mnie to martwić. Ból jest raczej niewielki , bo funkcjonuje normalnie, bawi się i je. Od ponad tygodnia w butach ma również wkładki orto ( ma szpotawosc kolan). Czy to wkładki mogą powodować takie pobolewania ( tylko ręce tu chyba nie pasują)? Myślałam również nad bólami wzrostowym.
Trzeba zastanowić się nad kilkoma aspektami

1. Czy wkładki do butów są aby na pewno konieczne czy wada ustawienia stop nie wynika raczej z całościowej wady postawy np obniżonego napięcia mięśniowego centralnego z wzmożonym napięciem obwodowym co mogłoby tłumaczyć bóle rąk i nóg - wskazana wizyta u fizjoterapeuty dziecięcego w zakresie diagnostyki wady postawy np ngbt bobath lub vojta

2.czy są to bóle wzrostowe czy przeciążeniowe - czy pojawiają się po zwiększonej aktywności

3. Czy nie są to bóle reumatyczne - wskazane badanie w kier CH. Reumatycznych - ASO i RF z krwi na zlecenie lek rodzinnego

4. Ocena ortopedyczna

5. Ocena w kier innych chorób - borelioza, pasożyty p.pokarmowego, alergie, nietolerancje pokarmowe.
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.