Dzień dobry. Moja niespełna dwuletnia kotka o pewnego czasu (okres ok 3 tyg.) jest osowiała, nie ma

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Moja niespełna dwuletnia kotka o pewnego czasu (okres ok 3 tyg.) jest osowiała, nie ma apetyty, nie pozwala się głaskać. Zaniepokoiło mnie jej zachowanie , szczególnie to, że jadła na stojąco , bardzo rzadko siadała , kładła się na lewy bok a właściwie to się na niego przewracała. Weterynarz po zbadaniu kotki nie stwierdził nic niepokojącego, dostała zastrzyki oraz tabletki przeciwbólowe do domku. Po powrocie do domu było widać lekką poprawę. Następnego dnia nic nie zjadła , nie chciała nic pić, wymiotowała... Pojechałam z nią kolejny raz do weterynarza, pani dr zrobiła rentgen oraz badania krwi. z krwi wyszła lekka anemia , z narzadami podobno wszystko w porządku. W rentgenie okazało się , że ma brzuszek i jelita pełne zawartości, dostała środki na przeczyszczenie , nazajutrz było minimalnie lepiej. Kotka bardzo szybko wracała do poprzedniego stanu apatii. Kolejna wizyta u weterynarza skończyła się zastrzykiem sterydowym (bodajże przeciwzapalnym) , było zdecydowanie lepiej , kotka wróciła do stanu sprzed choroby , była żywa , zjadła z apetytem, nawet psociła i upolowała ptaka. Niestety na drugi dzień znowu nie chciała nic jeść, pić, dotykać się ... Weterynarz nie ma już pomysłu , tym razem podejrzewa zapalenie ucha środkowego , kolejny antybiotyk... Niestety nic się nie poprawiło ... Dodatkowo zauważyłam , że ma dziś bardzo twardy brzuszek , ma rozwolnienie , bardzo mało je i pije, nie kładzie się na "boku" , nie chce już nawet wskakiwać na łóżko. Ewidentnie widać, że coś ją boli ... Kotka jest wychodząca, ciężko utrzymać ją w domu, jednak w ostatnim czasie więcej czasu przesypia w domu... Czy ktoś z Państwa ma może pomysł , co może jej dolegać? Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry. Zachęcam do pójścia kolejny raz do lekarza i poproszenie o dokładne badanie kliniczne a później zapoznanie się z wynikami badania.
Między bólem brzucha a zapaleniem ucha jest pewna różnica - jedno drugiego oczywiści nie wyklucza ale każde z nich trochę inaczej się leczy. Niestety opis w przedstawionym tekście jest zbyt chaotyczny i niestety bez jakichkolwiek szczegółów, zarówno w kwestii stwierdzonych objawów, wyników jak i zastosowanych leków. Jeszcze raz proponuję - dokładną diagnostykę i leczenie kotki a nie objawów !!
Pozdrawiam, Zalewski Grzegorz.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Monika Toborek

Monika Toborek

Weterynarz

Warszawa

Maria Dolińska

Maria Dolińska

Weterynarz

Chełmża

Robert Czekalski

Robert Czekalski

Weterynarz

Rybnik

Weronika Nalbert

Weronika Nalbert

Weterynarz

Góra Kalwaria

Joanna Śliwa

Joanna Śliwa

Weterynarz

Kraków

Andrzej Budindorf

Andrzej Budindorf

Weterynarz

Włocławek

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 227 pytań dotyczących usługi: choroby zwierząt
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.