Dzień dobry, moje dziecko ma 2 lata w piątek miałyśmy wizytę u pediatry, który się zastanawiał międz

1 odpowiedzi
Dzień dobry, moje dziecko ma 2 lata w piątek miałyśmy wizytę u pediatry, który się zastanawiał między diagnozą anginy a bostonki. Jednak Pani doktor stwierdziła, że dziecko nie ma wyraźnych kropek (miała pojedyncze kropki na ciele a nie koniecznie na dłoniach i stopach) więc dr stwierdziła anginę mowila, że nie ma na co czekać więc zapisala nam antybiotyk Ospen 750 na anginę. Jednak mój mąż też źle się czuła przez weekend i był u lekarza okazało się, że ma bostonke (wyraźne zmiany na dłoniach). Niestety teraz nasza Pani dr jest na urlopie a nie ma innej w zastępstwie by obejrzała dziecko moje pytanie brzmi czy dziecko jednak nie miało bostonki i co zrobić z tym antybiotykiem czy możemy go przerwać w takiej sytuacji? Dodam że dziecko czuje się już dobrze, nadal nie ma żadnych wyraznych kropek swiadczacych o bostonce. Nie mam pojęcia co zrobić z tym antybiotykiem (mamy go przyjmować 3 x dziennie w dawce 2.2 ml aż 10 dni tj do niedzieli 31.07). Proszę o radę. Pozdrawiam
Jeżeli dziecko miało objawy a po 3 dniach tata ma bostonkę, to należy założyć, że dziecko też miało bostonkę. W takiej sytuacji odstawiamy antybiotyk, tym bardziej,ze już brało minimum 5 dni i nie ma zadnych objawów. Probiotyk oczywiście podajemy nadal, aby wzmocnić florę bakteryjną po kuracji antybiotykiem