Dzień dobry, Nabawiłem się urazu kolana podczas gry w piłkę nożna, własnie odebrałem wyniki RM któr

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
Nabawiłem się urazu kolana podczas gry w piłkę nożna, własnie odebrałem wyniki RM które mnie bardzo zaniepokoiły :( :
Aparat wyprostny:
scięgno m.czworogłowego, troczki i więzadło rzepki prawidłowe
zachyłek nadrzepkowy poszerzony do 10 mm
chrzastki w stawie rzepkowo-udowym prawidlowe
Ostre uszkodzenie ACL, pełnej grubości :(
PCL prawidlowe
rozwarstwienie MCL, ciągłość zachowana
LCL prawidłowe
złozone uszkodzenie rogu tylnego MM
poziome uszkodzenie trzonu ML
chrzastki w stawie udowo-piszczelowym gładkie, o jednorodnym sygnale
obrzek szpiku w tylnej częsci LTC
obrzęk tkanki tluszczowej dolu podkolanowego
Czy to oznacza zerwane ACL, co wiążę się z artroskopią czy być może wystarczy leczenie zachowawcze? Dodam, że kolano nie ucieka - mięśnie mam dosyć dobrze rozbudowane w nodze. Jestem osobą młodą i żyje nadzieją że jeszcze pobiegam po boisku.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
W związku z uszkodzeniem obu łąkotek oraz ACL rozważyłbym leczenie operacyjne, jednak wiążące decyzje można podjąć po wykonaniu badania fizykalnego oraz obejrzeniu MRI. Proponuję konsultację u ortopedy. Pozdrawiam