Dzien dobry, nie wiem czy jakiś dietetyk będzie znał odpowiedz na to pytanie, czy cytrynian magnezu

2 odpowiedzi
Dzien dobry, nie wiem czy jakiś dietetyk będzie znał odpowiedz na to pytanie, czy cytrynian magnezu i/lub msm ogranicza w jakis sposób wchłanianie jodu nieorganicznego-proszę nie mylić z popularnym jodkiem potasu? Bo np słynna wit c zmienia jod nieorganiczny w zwykły jodek potasu, a to ma się wchłaniać jod, który jest potrzebny wszystkim tkankom/komorkom i organkom a nie tylko jodek potasu, który wykorzystuje tylko tarczyca, bardzo dziękuję jesli ktoś interesuje się jodem i jego wchłanialnościa i będzie znał odpowiedz na to pytanie, miłego dnia życze
Dzień dobry. badania naukowe nie wskazują jednoznacznie antagonistycznego działania obu suplementów, tak jak to się dzieje podczas reakcji chemicznej w laboratorium, ponieważ istotne są też drogi wchłaniania. Jeśli jod byłby podawany w formie wziewnej lub w formie aplikacji na skórę, wtedy nie ma potrzeby zachowania odstępu. W przypadku suplementacji doustnej, ogólnie zaleca się 1 godzinny odstęp. Generalnie, każdą suplementację najlepiej jest stosować etapowo, według poziomu niedoborów. Również dieta odgrywa bardzo istotną rolę w kwestii wchłaniania jodu i sama suplementacja może nie być wystarczająca. Gdyby prowadzący Panią/Pana specjalista nie przekazał szczegółowych zaleceń, zapraszam do kontaktu.

Dzień dobry,

Jeśli chodzi o wpływ cytrynianu magnezu i MSM na wchłanianie jodu nieorganicznego, dostępne informacje sugerują, że te suplementy nie mają istotnego wpływu na wchłanianie jodu ani na jego przekształcanie w jodek potasu. Magnez i MSM nie zmieniają wchłanialności jodu w organizmie, więc nie powinny ograniczać jego dostępności dla tkanek.

Mam nadzieję, że to rozwiewa wątpliwości. W razie dalszych pytań, służę pomocą.

Miłego dnia!