Dzień dobry, nie wiem od czego zacząć chce opisać to jak najkrócej 4 miesięcy temu dostałam okropnyc
1
odpowiedzi
Dzień dobry, nie wiem od czego zacząć chce opisać to jak najkrócej 4 miesięcy temu dostałam okropnych boli miesni w łydce i kregoslupie ledzwiowo krzyżowym bol nie ustępował więc pojechałam do szpiatala, zrobili badania krwi, moczu i usg wszystko w najlepszym porządku watroba nerki trzustka itd powiedzieli ze problem to miesnie w tym czasie zrobiłam rtg mrt kolonoskopia gastroskopia (przez równy miesiąc każdego dnia miałam biegunke i bardzo ostry bol jelita w rtg wyszło bardzo duża ilość gazów w jelicie) badania wyszły idealne tylko przepuklina przelyku do tego w tym czasie ciągle nawaracajacy refluks okropny ból kolan problem z chodzeniem po schodach i siedzeniem bol kregolsupa i szyi plus rumien na dekoldzie i szyi był tylko 2 tygodnie i znikł kolejne badania bolerioza negatywana ANA slabo dodatnie i notatka z laboratorium w celu dalszej diagnostyki wykonac badania na miotapie zapalne i nagle ból zaczął sam ustępować za to doszły nocne poty i stany podgorączkowe moja pani doktor odrazu wystawiła skierowanie do onkologa. Termin w klicince reumatologi i immunologi mam za miesiąc moja pytanie brzmi czy to możliwe że mogę mieć miotapie zapalne skoro moje objawy się znacznie wyciszyły bez brania leków? Czasami czuje kolana lub miesnie I mam problem z chodzeniem po schodach bardzo się męczę ale te objawy są znacznie mniejsze, dlatego chciałam zapytam czy to możliwe że obajwy same się cofnęły a ja jednak mogę mieć chorobę autoimmunologiczna?
Miopatie zapalne przebiegają z symetrycznym osłabieniem mięśni zaś bóle są objawem towarzyszącym, ale nie zawsze.
Proponuję wykonać jeszcze badania ANA2 i ANA3, profil zapalenia mięśni, kinaza kreatynowa oraz aldolaza i udać się w pierwszym możliwym terminie do reumatologa w celu ustalenia rozpoznania.
Proponuję wykonać jeszcze badania ANA2 i ANA3, profil zapalenia mięśni, kinaza kreatynowa oraz aldolaza i udać się w pierwszym możliwym terminie do reumatologa w celu ustalenia rozpoznania.
Sugeruję wizytę: Konsultacja reumatologiczna (pierwsza wizyta) - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Eksperci
Podobne pytania
- Witam. Mam skierowanie na oddział reumatologiczny. Przy zapisie zostałam poinformowana że przed przyjęciem na oddział muszę mieć zaświadczenie od ginekologa. W jakim celu? Po co ginekolog przed przyjęciem na oddział reumatologiczny?
- Dzień dobry, jak interpretować wyniki badania PPJ (ANA5) met. IIF i immjunoblot ENA (7 antygenów) dodatni, typ świecenia cytoplazmatyczny siateczkowy/ AMA (AC-21) 1:320 Jąderkowy (AC 8,9,10) 1:160 W badanej surowicy krwi stwierdzono obecność przeciwciał przeciwmitrochondrialnych w mianie 1:320 Brak przeciwciał…
- Jakie jest leczenie łuszczycowe go zapalenia stawów?
- Mąż ma 40 lat, choruje na RZS. Przyjmuje raz w tygodniu lek Namaxir 10mg. Czy przyjmując ten lek może być zaszczepiony przeciw covid 19? Czy szczepienie jest bezpieczne?
- od tygodnia mam silne bule pod kolanem zaznaczam że od29 lat lecze się na RZS co może być przyczyną?
- Osoba ma 80 lat. Od stycznia zaczęły ją boleć barki póżniej kręgosłup, sztywnieją mięsnie ud, przedramion. Ciężko jest samej nakryć się kołdrą czy rano wstać. Zdjęcia wykazują zwyrodnienia stawów. Leki przeciwbólowe takie jak niemesyl, paracetamol, opokan mało pomagają. Teraz jest 8 dni na rehabilitacji…
- Mama ma 76 lat i bardzo spuchniętą nogę w kostce. Chirurg po prześwietleniu i zbadaniu odesłał mamę do ortopedy stwierdzając, że być może są to zmiany reumatyczne. Do jakiego lekarza powinna udać się mama?
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 8 pytań dotyczących usługi: choroby reumatologiczne
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.