Dzień dobry. Od 2022 roku mam problemy ze świądem okolic intymnych, myślałam że jest to spowodowane

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Od 2022 roku mam problemy ze świądem okolic intymnych, myślałam że jest to spowodowane atopią którą mam od dziecka ale występowała w innych miejscach. W lipcu 2023 z posiewu wyszła kandydoza, byłam leczona siedmioma, jak i nie więcej lekami. Problem polega na tym, że z kolejnych wymazów kontrolnych nic nie wychodzi, a świąd dalej jest... Na wizycie u ginekolog zostało mi powiedziane, że mam nadżerkę i nic się z tym nie robi jak cytologia wyjdzie w porządku. Z trzech cytologii nie wyszedł stan zapalny... Tutaj jest moje pierwsze pytanie. Czy lepiej zrobić cytologię płynną? Możliwe jest by z klasycznych cytologii nic by nie wyszło, a z płynnej już tak? Planowałam iść zrobić badania na choroby weneryczne ALE wraz z partnerem zawsze zabezpieczaliśmy się prezerwatywami i nikogo przed sobą nie mieliśmy. Czy jest sens by robić takie badania? Dodam, że chodziłam na basen w ramach zajęć na uczelni, była możliwość by tam się zarazić chorobą weneryczną...?
Jeszcze byłam u dermatolog która stwierdziła, że to atopia jednak mam co do tego pewne wątpliwości... Oprócz świądu mam jeszcze białą wydzielinę, lekko żółtawa i taka pozostaje przez cały cykl, czasem mam wrażenie, że nieprzyjemnie pachnie. Bardzo proszę o poradę co robić dalej...
Wskazana nowoczesna diagnostyka w pierwszej kolejności: na podłożu płynnym HR HPV, ew Chlamydie, Mycoplazma w połaczeniu cytologią na podłożu płynnym. Ewentualnym nastepnym krokiem może byc wulwoskopia.