Dzień dobry, od 3 miesięcy stopniowo czułam że napinają mi się mięśnie w ciele klatka piersiowa, ple

3 odpowiedzi
Dzień dobry, od 3 miesięcy stopniowo czułam że napinają mi się mięśnie w ciele klatka piersiowa, plecy i teraz szyja. Zaczęły się w nocy napięcia codziennie, które wybudzaja mnie kilka razy, czasem czuję drżenie, 2 razy może kołatanie serca było i wyższy puls był ok 110. Potem po przebudzeniu rano silne napięcia się pojawiły tak,że czasem czuję taki ciężar w ciele. Doszło tak,że już cały dzień i całą noc jestem spięta to tego mam, drżenia zależy od sytuacji. Jeśli mam stresującą sytuacje to odczuwam bardzo mocno w ciele. Parę dni temu w dzień miałam mocne napięcie i kołatanie serca puls 120, ból brzucha i myślałam że zasłabne. Przeszło za ok 20 minut. Zrobiłam sobie badania krwi i są bardzo dobre. Myślałam też,że może hipoglikemia ale kupiłam glukometr sprawdzałam i nie miałam żadnych spadków cukru. Wcześniej parę lat miałam dużo stresów, niepokój z napięciem w klatce piersiowej, też takie trochę stany depresyjne. I raz raz się zdarzył 5 miesięcy temu taki silny stres, który spowodował, dziwne uczucie w głowie jak przyćmienie, brak koncentracji, derealizacje, poczucie pustki i przy niepokoju myśli S. Po paru tyg minęło ale zostało to uczucie pustki i brak sensu zycia i doszły te napięcia w ciele.
Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na silną reakcję organizmu na stres, która z czasem przekształciła się w chroniczne napięcie mięśniowe oraz towarzyszące mu dolegliwości, takie jak kołatanie serca, drżenie czy uczucie ciężaru w ciele. Stres, zwłaszcza jeśli jest długotrwały, może prowadzić do poważnych konsekwencji zarówno dla ciała, jak i psychiki, w tym do stanów lękowych, derealizacji czy obniżenia nastroju.

Warto również zauważyć, że wcześniejsze stany depresyjne i przeżywany niepokój mogą być powiązane z obecnymi objawami. Chroniczne napięcie i reakcje ciała na stres mogą wymagać interwencji terapeutycznej. Pomocne mogą okazać się techniki relaksacyjne, terapia behawioralno-poznawcza lub inne formy terapii, które pomogą w zarządzaniu stresem i poprawie ogólnego samopoczucia.

Biorąc pod uwagę intensywność i przewlekłość Pani objawów, zachęcam do skonsultowania się z psychologiem oraz psychiatrą, który pomoże dokładniej zrozumieć przyczyny tych dolegliwości i zaproponuje odpowiednie metody leczenia. Wsparcie specjalisty może być kluczowe w procesie radzenia sobie z tymi trudnościami i odzyskaniu poczucia kontroli nad swoim życiem.

Proszę nie wahać się sięgnąć po pomoc – odpowiednia interwencja może znacząco poprawić jakość Pani życia. Pozdrawiam serdecznie, MB

Dzień dobry. To, co Pani opisuje, może być związane z nadmiernym stresem, które mogą prowadzić do różnorodnych dolegliwości fizycznych, w tym napięcia mięśniowego, problemów ze snem, drżeń i kołatania serca. Często objawy takie jak przyśpieszony puls, napięcie mięśniowe, poczucie ciężaru w ciele, czy nawet bóle brzucha, mogą być wynikiem reakcji organizmu na długotrwały stres i lęk.

Dodatkowo, wspomniane przez Panią epizody związane z derealizacją, poczuciem pustki i brakiem sensu życia mogą świadczyć o pogłębieniu się problemów emocjonalnych. Objawy te mogą wskazywać na zaburzenia lękowe lub/i depresyjne, które również mogą manifestować się w sposób fizyczny.

Zalecałbym, aby jak najszybciej skonsultowała się Pani z lekarzem, najlepiej psychiatrą, który będzie mógł dokładnie ocenić Pani stan i zaproponować odpowiednie leczenie farmakologiczne. W kolejnym kroku rekomenduje psychoterapię. Specjalista pomoże Pani lepiej radzić sobie ze stresem i napięciem.

W międzyczasie może Pani spróbować technik relaksacyjnych, takich jak głębokie oddychanie, medytacja czy joga, które zgodnie z badaniami naukowymi przyczyniają się do zmniejszenia napięcia mięśniowego i poprawie jakości snu.

Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, ponieważ im wcześniej zostanie Pani objęta odpowiednią opieką, tym szybciej będzie można złagodzić te dolegliwości.
Dzień dobry. W pierwszej kolejności warto zadbać o siebie i o swój komfort życia poprzez korzystanie z technik relaksacyjnych, które pomogą się Pani wyciszyć i uspokoić a przede wszystkim dobrze wyspać. Techniki relaksacyjne pomagają radzić sobie gdy jesteśmy zdenerwowani, zestresowani czy pełni lęku. Warto wybrać coś co dla Pani będzie najlepsze i będzie Pani służyło, czy to muzyka relaksująca, medytacja, mindfulness, joga, aromaterapia, masaż. Warto również pomyśleć o konsultacji u psychologa czy psychoterapeuty aby poznać bardziej siebie i poznać przyczyny całej tej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.