Dzień dobry :) Od dłuższego czasu bardzo źle się czuję emocjonalnie. Czekam na wizytę u specjalist

4 odpowiedzi
Dzień dobry :)
Od dłuższego czasu bardzo źle się czuję emocjonalnie. Czekam na wizytę u specjalisty, ale chciałabym coś poradzić do tego czasu. Nie mogę przestać płakać (płacze nawet kilka godzin dziennie), myśleć, nie mogę spać.
Problemy ze snem mam juz od dawna. Cierpię również na tężyczkę. Jestem jednak obecnie naprawdę na skraju. Czuję, że nic mnie juz nigdy nie ucieszy.
Dzień dobry, bardzo mi przykro, że przechodzi Pani przez tak trudny okres. To, co Pani opisuje, może być bardzo wyczerpujące emocjonalnie. Cieszę się, że czeka Pani na wizytę u specjalisty, to ważny krok. Do tego czasu proponuję spróbować kilku prostych rzeczy, które mogą przynieść chwilową ulgę. Proszę zwrócić uwagę na oddech – powolne, głębokie wdechy i wydechy mogą pomóc nieco uspokoić emocje. Jeśli jest ktoś bliski, z kim może Pani porozmawiać lub po prostu spędzić czas, warto to rozważyć. Wykonywanie małych, codziennych czynności również może przynieść poczucie stabilizacji. Proszę pamiętać, że to, co Pani teraz czuje, może być przejściowe, a nadchodząca wizyta u specjalisty pomoże zrozumieć i złagodzić te trudności. Jeśli sytuacja stanie się zbyt przytłaczająca, proszę rozważyć kontakt z telefonem wsparcia – czasami taka rozmowa może przynieść chwilową ulgę. Trzymam kciuki za poprawę Pani samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie.

Bardzo dziękuję za podzielenie się tym, co Pani teraz przeżywa. To, co Pani opisuje, brzmi jak głęboki stan emocjonalnego wyczerpania, a objawy takie jak nieustanny płacz, brak możliwości zaśnięcia, trudności w myśleniu i uczucie beznadziei są często związane z intensywnym stresem, lękiem lub depresją. Tężyczka, którą Pani wspomina, może również dodatkowo nasilać Pani niepokój, ponieważ jej objawy mogą wpływać na stan emocjonalny i samopoczucie. Jeżeli czuje się Pani na skraju wytrzymałości i czeka na wizytę u specjalisty, która ma być za długi czas, warto podjąć kilka działań, które mogą pomóc w złagodzeniu Pani stanu do momentu, kiedy otrzyma Pani specjalistyczną pomoc. Oto kilka kroków, które można rozważyć:
1. Konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu (jeśli wizyta u psychiatry czy psychoterapeuty jest odległa, warto skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu).
2. Wsparcie kryzysowe - w niektórych sytuacjach, gdy Pani czuje się na skraju wytrzymałości, warto rozważyć skorzystanie z pomocy kryzysowej, dostępnej w wielu miejscach:
- Telefony zaufania – wiele organizacji prowadzi całodobowe linie wsparcia psychologicznego, gdzie Pani może porozmawiać z psychologiem i uzyskać doraźne wsparcie emocjonalne.
- Centra interwencji kryzysowej – w Polsce istnieją placówki oferujące pomoc w sytuacjach kryzysowych, zarówno telefoniczną, jak i bezpośrednią. Często oferują także krótkoterminową terapię w nagłych przypadkach.
3. Wsparcie społeczne - bardzo ważne jest, aby miała Pani wsparcie osób bliskich. Może to być rodzina, przyjaciele lub partner, którzy mogą:
- Towarzyszyć Pani w trudnych chwilach.
- Pomóc w codziennych zadaniach, jeśli czuje się Pani przytłoczona.
- Wspierać Panią w dbaniu o podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie czy sen.
4. Techniki samopomocowe - choć trudno to wdrażać w sytuacji kryzysowej, warto spróbować kilku prostych technik, które mogą przynieść chwilową ulgę:
- Uziemienie w chwili kryzysu – skoncentrowanie się na oddechu, odczuwanie podłogi pod stopami, czy liczenie oddechów to techniki, które mogą pomóc w złagodzeniu intensywnego napięcia.
- Zajęcia angażujące uwagę – nawet krótkie spacery, ćwiczenia fizyczne czy zajęcia manualne (np. rysowanie, gotowanie) mogą na chwilę odwrócić uwagę od emocji i pozwolić umysłowi odpocząć.
5. Pogotowie psychiatryczne
W sytuacji, gdy Pani czuje, że nie jest w stanie już dłużej czekać, można rozważyć kontakt z najbliższym pogotowiem psychiatrycznym lub izbą przyjęć oddziału psychiatrycznego. W takich miejscach pomoc jest dostępna bez skierowania, a może Pani uzyskać doraźne wsparcie w sytuacjach kryzysowych.
6. Kontakty z organizacjami pomocowymi
Warto sprawdzić lokalne organizacje, które oferują pomoc psychologiczną. Często są dostępne szybkie konsultacje lub spotkania online, które mogą złagodzić napięcie do czasu wizyty u specjalisty.

Każdy krok w kierunku poprawy, choćby najmniejszy, ma znaczenie. Proszę dbać o siebie i pamiętać, że istnieją rozwiązania, które mogą przynieść ulgę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że od dłuższego czasu zmaga się Pani z silnymi emocjami, które nasilają się do tego stopnia, że codziennie płacze Pani przez kilka godzin, ma Pani trudności ze snem i nie potrafi znaleźć w sobie radości. Obecny stan, w którym znajduje się Pani na skraju emocjonalnym, może być wyjątkowo przytłaczający, szczególnie w połączeniu z tężyczką, która dodatkowo wpływa na samopoczucie fizyczne. Problemy ze snem, które od dłuższego czasu Pani towarzyszą, z pewnością potęgują to uczucie wyczerpania, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Ważne, że zdecydowała się Pani na konsultację ze specjalistą, co jest kluczowym krokiem w kierunku poprawy stanu zdrowia. Do czasu wizyty można spróbować wprowadzić kilka działań, które mogą choć trochę złagodzić obecny stan. Przede wszystkim, warto zadbać o regularne ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne, które mogą pomóc w chwilach największego napięcia. Spokojny, kontrolowany oddech może nie tylko uspokoić emocje, ale także wpłynąć na fizyczne objawy stresu, które towarzyszą tężyczce. Poza tym, warto skupić się na małych krokach w codziennych zadaniach, zamiast myśleć o wszystkich obowiązkach naraz. Nawet najmniejsze osiągnięcie może przynieść ulgę w poczuciu przytłoczenia. Jeśli pojawiają się chwile bezradności, ważne, aby być dla siebie wyrozumiałą – to trudny moment, ale wizyta u specjalisty i wprowadzenie wsparcia psychologicznego może pomóc Pani stopniowo odzyskać równowagę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online (pierwsza wizyta) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. To istotne, że oczekuje Pani na wizytę u specjalisty, ponieważ profesjonalna pomoc jest niezwykle ważna. W międzyczasie chciałbym zasugerować kilka sposobów, które mogą pomóc w zarządzaniu emocjami i poprawieniu samopoczucia. Po pierwsze, warto rozważyć prowadzenie dziennika, w którym Pani zapisze swoje myśli i uczucia – to może pomóc w lepszym zrozumieniu tego, co Panią trapi. Po drugie, przydatne mogą być techniki relaksacyjne, takie jak ćwiczenia oddechowe, medytacja bądź joga, które mogą przynieść ulgę i zmniejszyć stres. Po trzecie, ustalenie regularnych godzin snu może pomóc w poprawie jakości wypoczynku; istotne jest również unikanie ekranów przed snem oraz stworzenie sprzyjających warunków do zasypiania. Ponadto, nawet niewielka dawka regularnej aktywności fizycznej, jak spacery, może pozytywnie wpłynąć na nastrój i zredukować stres. Warto także nie zapominać o wsparciu bliskich, ponieważ rozmowy o emocjach mogą przynieść ulgę. Należy również starać się identyfikować i eliminować źródła stresu, nad którymi można zapanować. Pani samopoczucie jest bardzo ważne, a podjęcie tych kroków może przynieść poprawę do czasu wizyty u specjalisty. Proszę pamiętać, że nie jest Pani sama i pomoc jest dostępna. W szczególnie trudnych momentach służę pomocą. Pozdrawiam, życzę wszystkiego dobrego