Dzień dobry, od dłuższego czasu szukam terapii dla par w Warszawie, przy czym jedna z osób ma zdiag

3 odpowiedzi
Dzień dobry,
od dłuższego czasu szukam terapii dla par w Warszawie, przy czym jedna z osób ma zdiagnozowanego Aspergera. Zależy mi na tym, aby terapia była adresowana dla par z uwzględnieniem właśnie Aspergera (osoba neurotypowa + Asperger). Do tej pory nie udało mi się niczego znaleźć.. W warszawskich ośrodkach z terapią dla Aspergera, owszem są terapie dla takich osób, jednak nigdzie nie ma terapii dla par.

Bardzo proszę o pomoc i polecenie terapeuty.
Dzień dobry. Terapia dla par skupia się na umiejętności współpracowania ze sobą każdej z osób - dzięki temu właśnie powstaje para ;-)
Osoby ze zdiagnozowanym Aspergerem komunikują się inaczej, bo inaczej działa ich umysł. Celem terapii jest zrozumienie różnic i wypracowanie skutecznych sposobów zrozumienia drugiej strony i w konsekwencji porozumienia między nimi. W poszukiwaniach specjalisty lepiej się skupić na poszukiwaniu kogoś od par (w drugiej kolejności kogoś od Aspergera).
Pozdrawiam, Marzena Pietrusińska.

Terapia dla par, w której jedna z osób ma zespół Aspergera, może wymagać specjalnego podejścia i strategii. Osoby z zespołem Aspergera często mają trudności z empatią, interpretacją społecznych sygnałów i komunikacją werbalną i niewerbalną, co może prowadzić do problemów w związkach.
W terapii par z udziałem osoby z zespołem Aspergera, terapeuta może skupić się na pomocy w komunikacji między partnerami, a także na poprawie zdolności empatii u osoby z zespołem Aspergera. Terapeuta może również pomóc w lepszym zrozumieniu sposobu, w jaki osoby z zespołem Aspergera myślą i doświadczają świat.
Ponadto, w terapii par z osobą z zespołem Aspergera, terapeuta może pomóc partnerowi bez zespołu Aspergera w lepszym zrozumieniu specyficznych cech zespołu Aspergera, aby zwiększyć zrozumienie i akceptację w związku.

W skrócie, terapia par dla osób z zespołem Aspergera może wymagać specjalnego podejścia i strategii, które uwzględniają specyficzne potrzeby i wyzwania, jakie może stawiać zespół Aspergera w związku.
Myślę, że tu mogła by pomóc Pani Marta Rawińska albo Katarzyna Sernawit z CTLS.
Dzień dobry,
Najlepiej najpierw poszukać kogoś kto prowadzi i terapie indywidualne i dla par i wtedy ta osoba określi i pokieruje dalej oraz być może poleci kogoś w terapii dla par z uwzględnieniem Aspergera