Dzień dobry. Od dłuższego czasu zastanawiam się czy jestem normalna. Mam problem z podjęciem pracy.

5 odpowiedzi
Od dłuższego czasu zastanawiam się czy jestem normalna. Mam problem z podjęciem pracy. Za każdym razem kończy się tak samo, nadzieja na lepsze życie a potem lek który kończy się tym że rezygnuję. Już sama siebie mam dość. Ktoś mi bliski powiedział że jestem leniem i bardzo zabolało bo to nie tak. Ja chcę ale potem napada mnie to uczucie, że muszę to być, w zamknięciu że muszę spędzać tu określoną liczbę godzin itd. Do tego problemy osobiste które powodują że czuję się jak w pułapce bez wyjścia, że życie toczy się gdzieś obok mnie. Proszę o odpowiedź co mogę zrobić żeby zacząć normalnie funkcjonować.
Dzień Dobry Pani :)
Nie ma możliwości diagnozowania online.
Warto byłoby sięgnąć po specjalistyczne wsparcie pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty - po wstępnej diagnostyce symptomatycznej, do czego rozważenia Panią mocno zachęcam.

Z życzeniami dla Pani tylko pozytywnych doświadczeń!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Zastanawianie się nad diagnozą może zniechęcać Panią do wyjścia do psychoterapeuty. Warto spojrzeć na to jako spotkanie z osobą, która pomoże Pani przebrnąć przez bieżące trudności. Praca może być satysfakcjonującym i niezwykle wzbogacajacym zajęciem, lecz jest zmianą na którą trzeba być gotowym. Zazwyczaj po czasie stwierdzamy, że nie było się czego bać. Nie raz potrzebujemy kogoś kto pomoże nam w to uwierzyć.
Wskazane byłoby odbycie terapii, ponieważ przyczyny Pani zachowania mogą mieć głębsze podłoże. Tak długo, jak nie zacznie Pani świadomie pracować nad tymi zachowaniami, które Panią ograniczają, będzie Pani odczuwać poszczególne symptomy. Dlatego zamiast się zamartwiać, zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty.
Dzień dobry. Trudności z podjęciem pracy nie świadczą o „nienormalności”, chociaż na pewno są kwestią, którą warto się zająć. W swoim pytaniu pokazuje Pani, że trudności te są źródłem dyskomfortu, a co za tym idzie, że chciałaby Pani to zmienić. W tym celu warto udać się do terapeuty. Przyczyny oporu do podjęcia pracy mogą być różnorakie – mogą wynikać z lęku społecznego, obawy przed doświadczeniem porażki, negatywnego obrazu siebie itd. Psychoterapeuta pomoże rozeznać źródło owych trudności, a w dalszej perspektywie pomoże je przezwyciężyć.
Sytuacja, o której Pan/Pani pisze wymaga głębszego wglądu we własne życie. Być może towarzyszy Panu/Pani przekonanie, że podjęcie pracy =zagrożenie. W takiej sytuacji warto spróbować popracować ze swoimi przekonaniami. Czasami zdarza się, że ludzie nie czują się bezpiecznie, gdy ich bliscy np. rodzice zostają po godzinach w pracy... wręcz może towarzyszyć poczucie, że praca to swego rodzaju pułapka lub złodziej..

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.