Dzień dobry, od dziecka borykam się z wadą wymowy, mówię bardzo szybko, ale też niewyraźnie (tak jak

3 odpowiedzi
Dzień dobry, od dziecka borykam się z wadą wymowy, mówię bardzo szybko, ale też niewyraźnie (tak jakbym miała kluski w buzi). Przez kilka lat chodziłam do logopedy, udało mi się wypracować nieco wolniejsza mowę, ale wciąż jest niewyraźna. Mam też wadę zgryzu (cofnięcie dolnej szczęki). Czy w takim wypadu w ogóle jest możliwe wypracowanie ładnej i poprawnej mowy? Warto dalej próbować?
Dzień dobry przy tylozgryzie w zależności od jego nasilenia z wymowa może być różnie. Zslecalabym konsultacje ortodontyczną i rozpoczęcie leczenia, poza tym konieczna jest wizyta u logopedy który współpracuje z ortodontą i jest. W stanie razem z nim poprowadzić leczenie. Jeżeli jest to wój.Łódzkie zapraszam na konsultacje do gabinetu. Współpracuje na stałe z klinika chirurgii szczękowo twarzowej.

Dzień dobry, ze względu na główny problem z wymową, zalecałabym najpierw wizytę u neurologopedy zajmującego się zaburzeniami motorycznymi,dopiero po pełnej diagnozie motorycznej oczywiście wsparcie ortodontyczne lub raczej osteopatyczne w ramach oceny budowy i pracy stawów skroniowo-żuchwowych i ewentualnej korekty.Warto próbować szczególnie,że mamy już bardzo dużo nowych i skutecznych metod i technik. Zapraszam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zalecam terapię miofunkcjonalną. Przywrócenie prawidłowych funkcji prymarnych będzie pozytywnie wpływać na artykulację. Współpraca logopedy i lekarza ortodonty w Pani przypadku przyniesie satysfakcjonujące rezultaty