Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam ucisk w klatce piersiowej, teraz od 2 tyg w nocy jak się wybudzam

3 odpowiedzi
Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam ucisk w klatce piersiowej, teraz od 2 tyg w nocy jak się wybudzam to również mam ucisk nawet mocniejszy i jak budzę się to od razu łapie mnie ucisk. Im większy ucisk to nachodzą mnie myśli i beznadziejność. Wcześniej przez jakiś czas żyłam w ciągłym stresie. Czy jest to do wyleczenia czy zostanie już ze mną.
Rozumiem że taki stan rzeczy jest dla Pani stresujący i trudny. Proszę pamiętać że nasze ciało ma cudowną umiejętność regeneracji nawet z dość poważnych stanów zdrowotnych. Stres powoduje rozmaite dolegliwości w ciele, ja lubie o tym myśleć w taki sposób że ciało pokazuje nam że coś musimy zmienić w swoim życiu... proponuje zacząć od wizyty u lekarza i odpowiednich badań żeby wykluczyć powody fizjologiczne chocby takie jak refluks ale też różne kardiologiczne. Taki ucisk może również być po prostu somatycznym czyli cielesnym trudności psychologicznych jakich Pani doświadcza. Pozdrawiam serdecznie!

Dzień dobry, Ucisk w klatce piersiowej i objawy, które opisujesz, mogą mieć różne przyczyny, zarówno fizyczne, jak i psychologiczne. W twoim przypadku, biorąc pod uwagę wcześniejszy stres, możliwe jest, że te objawy są związane z lękiem lub stresem, ale równie dobrze mogą mieć inne przyczyny medyczne. Oto kilka kroków, które warto podjąć:Konsultacja z lekarzem Przede wszystkim, warto umówić się na wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz będzie mógł przeprowadzić badanie fizykalne i zlecić odpowiednie badania, aby wykluczyć przyczyny kardiologiczne, pulmonologiczne czy gastroenterologiczne. Ważne jest, aby najpierw wykluczyć wszelkie poważne schorzenia fizyczne.Ocena stanu psychicznego Jeśli lekarz nie stwierdzi fizycznych przyczyn objawów, możliwe, że są one związane ze stresem, lękiem lub innymi problemami natury psychicznej. W takim przypadku:Psychoterapia Terapia poznawczo-behawioralna (CBT): Jest to skuteczna metoda leczenia lęku i stresu, która pomaga zmienić wzorce myślenia i zachowania. Terapia relaksacyjna i techniki oddechowe: Techniki takie jak głębokie oddychanie, medytacja, joga i inne metody relaksacyjne mogą pomóc w redukcji objawów lęku i stresu.Psychiatra -Jeśli objawy są bardzo nasilone, konsultacja z psychiatrą może być konieczna. Psychiatra może zalecić leki przeciwlękowe lub przeciwdepresyjne, które mogą pomóc w opanowaniu objawów. Samopomoc i codzienne zarządzanie stresem Regularna aktywność fizyczna: Ćwiczenia fizyczne są naturalnym środkiem zmniejszającym stres i poprawiającym nastrój. Zdrowa dieta i regularny sen: Prawidłowe odżywianie i wystarczająca ilość snu mają ogromny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Unikanie używek: Ograniczenie kofeiny, alkoholu i innych używek może pomóc w redukcji lęku.Wsparcie społeczne: Rozmowy z bliskimi, przyjaciółmi lub uczestnictwo w grupach wsparcia mogą przynieść ulgę i wsparcie emocjonalne. Twoje objawy mogą być związane z lękiem i stresem, ale kluczowe jest wykluczenie fizycznych przyczyn poprzez wizytę u lekarza. Jeśli objawy okażą się związane z problemami psychicznymi, terapia, techniki relaksacyjne i zdrowy tryb życia mogą znacząco pomóc. Pamiętaj, że wielu ludzi doświadczających podobnych problemów znajduje skuteczną pomoc i wraca do pełni zdrowia.Jeśli objawy są bardzo intensywne lub pogarszają się, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty. Wczesna interwencja jest kluczowa dla skutecznego leczenia
Dzień dobry. Przyczyn ucisku w klatce piersiowej może byc bardzo wiele, zarówno w chorobach somatycznych jak i zaburzeniach psychicznych. Zazwyczaj zaczynamy od badań w kierunku wykluczenia/potwierdzenia przyczyn somatycznych. Jeśli zostaną wykluczone mogą być objawem somatycznym którego źródło tkwi w psychice. Trudno wtedy poradzić sobie samemu. Wówczas warto poprosić o pomoc psychoterapeutę, być może to zaburzenie nerwicowe, lękowe, które z powodzeniem leczy się psychoterapeutycznie. Pozdrawia .