Dzień dobry. Od jakiegoś czasu robi mi się słabo i źle się czuję. Robiłam wyniki i wszystkie bada

3 odpowiedzi
Dzień dobry.
Od jakiegoś czasu robi mi się słabo i źle się czuję.
Robiłam wyniki i wszystkie badania są dobre.
Leczę się obecnie u lekarza psychiatry na Zaburzenia osobowości borderline.
Mam córkę która ma 3 miesiące i większość czasu zajmuje się dzieckiem gdyż mąż większość czasu spędza w pracy.
Możliwe że mój organizm może być przemęczony i osłabienie wynika np. z nie wysłanych nocek?
Gabriela
Witam Serdecznie,
czy konsultowała Pani ten problem z lekarzem psychiatrą? Organizm może różnie reagować na leki, czasem dobranie odpowiednich leków zajmuje spory okres czasu. Oczywiście przemęczenie może wynikać z fizycznych aspektów, jednak możliwie najszybciej radziłabym powiadomić lekarza psychiatrę o Pani stanie. W zaburzeniach osobowości bardzo dużą rolę odgrywa terapia. Jeśli odczuwa Pani taką potrzebę warto skontaktować się również z psychologiem bądź psychoterapeutą.
Pozdrawiam Serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 125 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, opieka nad małym dziecko może powodować zmęczenie organizmu, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Natomiast takie objawy warto zawsze zweryfikować z lekarzem, dlatego, że mogą mieć różne podłoże. Zachęcam do wizyty u specjalisty. Jeśli chodzi o zaburzenia osobowości bordeline, to oprócz farmakoterapii warto włączyć również psychoterapię.
Życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek
Dzień dobry, Gabrielo.

Twoje samopoczucie może być wynikiem kilku czynników, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że opieka nad niemowlęciem jest bardzo wymagająca fizycznie i emocjonalnie. Oto kilka potencjalnych przyczyn, które mogą wpływać na Twoje osłabienie i złe samopoczucie:
Brak snu jest jednym z najczęstszych powodów osłabienia i złego samopoczucia u nowych rodziców. Niemowlęta często budzą się w nocy, co może prowadzić do chronicznego zmęczenia.
Opieka nad małym dzieckiem, zwłaszcza w kontekście zaburzeń osobowości borderline, może być bardzo stresująca. Długotrwały stres może prowadzić do uczucia osłabienia.
Opieka nad dzieckiem wymaga dużo fizycznego wysiłku, co w połączeniu z brakiem snu może powodować wyczerpanie organizmu.
Po porodzie kobieta doświadcza wielu zmian hormonalnych, które mogą wpływać na jej samopoczucie i energię.
Niewłaściwe odżywianie i brak odpowiedniego nawodnienia mogą również wpływać na Twoje samopoczucie.
Jeśli Twoje złe samopoczucie będzie się utrzymywać, warto skonsultować się ponownie z lekarzem, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny i znaleźć odpowiednie rozwiązania. Pamiętaj, że dbanie o siebie jest kluczowe, abyś mogła dobrze opiekować się swoją córką. Pozdrawiam