Dzień dobry, Od jakiegoś czasu spotykam się z dziewczyną z którą chciałbym rozpocząć współżycie. Póź

1 odpowiedzi
Dzień dobry, Od jakiegoś czasu spotykam się z dziewczyną z którą chciałbym rozpocząć współżycie. Późno, bo mam już 26 lat i nadal jestem prawiczkiem. Problem pojawił się jednak gdy chcieliśmy 'przejść do rzeczy', bo w kulminacyjnym momencie zanikła mi erekcja. Partnerka zrozumiała, nie miała pretensji, ale ja oczywiście zacząłem się zadręczać i analizować sytuację. Rozmawiałem z urologiem, który po krótkim wywiadzie stwierdził, że badania nie mają sensu gdyż: jestem młody, nie mam problemu z erekcją podczas masturbacji, mam poranne erekcje (przynajmniej tak powiedziałem, bo tak mi się wydaje. W średnio 9/10 poranków budzę się już ze wzwodem lub za chwilę do niego dochodzi i utrzymuje się 2-10 minut w zależności czy towarzyszą mu jakieś erotyczne myśli czy nie). Przepisał środek na erekcję z sildenafilem. Rozmawiałem z dwójką seksuologów. Jedna Pani powiedziała, że to typowe dla pierwszego razu, nie zalecała badań testosteronu, bo rozstrzał norm jest duży, a wg niej to kwestia psychogenna. Kolejny seksuolog zlecił, ale w zasadzie gdy przyszło do przedstawienia wyników to powiedział to co pierwsza Pani czyli proszę się nie stresować i ewentualnie zażyć sildenafil 'na rozpęd'. Do tej historii mam kilka pytań i byłbym wdzięczny za odpowiedź: 1. Poziom testosteronu całkowitego wyniósł tylko 298 podczas gdy norma na wynikach badań oznaczona jest jako (241-827). Testosteron wolny był natomiast prawie po środku 'widełek' na wynikach z labolatorium. Czy niski poziom testosteronu całkowitego może mieć kluczowy wpływ na moje problemy? Poranne erekcje są takie jak powyżej opisywałem czyli prawie zawsze (chyba, że mam kaca, spałem 3h itp), dosyć mocne i utrzymujące się 2-10minut jednak nie mam porównania i ciężko mi powiedzieć czy tak powinno być? Przynajmniej lekkie erekcje mam nawet czasem tylko smsując z partnerką albo o niej myśleć, mam też erekcje gdy się całujemy jednak w kluczowym momencie 'pękam' 2. Wydaje mi się, że podczas gdy nie miałem partnerki przesadzałem z masturbacją i pornografią. Robiłem to średnio 5 do 8 razy tygodniowo, czasami nawet zerkałem na porno bez masturbacji. Być może przesadziłem i przez to stępiłem sobie trochę zmysły? Na wszelki wypadek postanowiłem odstawić pornografię i masturbację. Prośba również w tej kwestii o opinię czy może być przyczyną moich problemów? Czy rzeczywiście nie powinienem zbyt przywiązywać się do hormonów skoro mam erekcje w innych sytuacjach i po prostu ograniczyć porno, masturbację i stres? Czy to wystarczy?
Lekarze mieli rację, to psychogenne zaburzenia erekcji. Czyli tak w ogóle to jest Pan zupełnie zdrowy.
Jest to niestety częste u młodych i niedoświadczonych mężczyzn, ale głowa do góry, bo z tego się wychodzi. Potrzebna jest tylko wyrozumiała partnerka.
O tej nadmiernej masturbacji to proszę mi takich rzeczy nie pisać bo krzywdy tym Pan sobie nie zrobił. Co do wyników to tu tez jest wszystko w porządku (nie powinienem oceniać wyników przez internet!)
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie Sildenafilu w małej dawce np. 50 mg na godz. przed stosunkiem i na pusty żołądek (nie pijemy też alkoholu jak chcemy brać ten lek). Oczywiście te tabletki to nie na całe życie, tylko na jakiś czas. Dopóki Pan nie nabierze wiary w siebie. Ta tabletka czyni cuda!