Dzień dobry , od jakiegoś czasu źle się czuje szczególnie po wypiciu kawy 3 w 1 i zjedzeniu białego

9 odpowiedzi
Dzień dobry , od jakiegoś czasu źle się czuje szczególnie po wypiciu kawy 3 w 1 i zjedzeniu białego chleba , do tego problemy z wypróżnieniem , czy to mogą być objawy celakii ?
Dzień dobry,
opisane objawy jak i produkty spożywcze po których się one pojawiają nie wskazują na celiakie.
Wątpliwości dotyczące zdrowia najlepiej jest omówić z lekarzem, który skieruje na odpowiednie badania.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, myślę, że jest to spowodowane słabym zbilansowanie posiłku. Co to znaczy dokładnie, że się źle Pan/Pani czuje? Czy następuje senność poposiłkowa, znurzenie? Biały chleb ma to do siebie, że zawiera mniej błonnika niż pełnoziarnisty, co może powodować zaparcia. Niestety nie wiem, jak wygląda podaż błonnika w całej diecie - za mało informacji. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, warto przeanalizować cały sposób żywienia, żeby znaleźć przyczynę Pani dolegliwość. Konieczna będzie też podstawowa diagnostyka i współpraca z lekarzem + dietetykiem. Pozdrawiam, Zuzanna Dąbkowska
Dzień dobry, objawy są opisane zbyt ogólnie a wymienione produkty, po których występują nie wskazują jednoznacznie na jedną jednostkę chorobową.
Celiakia to choroba autoimmunologiczna, w której organizm reaguje na gluten, białko znajdujące się w zbożach takich jak pszenica, żyto i jęczmień.
Objawy celiakii mogą być różne i obejmować problemy z trawieniem, takie jak biegunka, zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha, a także uczucie zmęczenia, depresję, problemy z koncentracją, problemy z wagą, bóle stawów i skóry. Objawy, które Pani opisała, mogą wskazywać na celiakię, ale także na wiele innych schorzeń, takich jak zespół jelita drażliwego, choroby zapalne jelit. Dlatego też, aby postawić dokładną diagnozę, warto skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania. Jednocześnie, zalecam zwrócenie uwagi na swoją dietę, aby unikać pokarmów, które mogą pogorszyć objawy i skonsultowanie się z dietetykiem w celu opracowania odpowiedniego planu żywieniowego.
witam, należy przeprowadzić diagnostykę czyli udać się do lekarza i opisać sytuację. Zarówno kawa 3 in 1 jak i biały chleb to "śmieciowe jedzenie" napoju 3 in 1 nie można nazwać kawą to napój kawowy z dużą dawką cukru, który może podnosić gwałtownie glikemię i powodować spadek energii tzw zjazd energetyczny, biały chleb to również bomba węglowodanów prostych i moze działać podobnie jak cukier. Przy celiakii nie powinno być problemów z wypróżnianiem, ale nie można tego wykluczyć pytanie jak wygląda resztę jedzenia. Potrzebna diagnoza
Dzień dobry, na podstawie tak niewielu informacji nie można diagnozować celiakii ani jej wykluczyć, warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badania krwi, następnie udać się do dietetyka.
Witam. Na początek prosze spróbować zmienić produkty które Pani zjada na zdrowsze. Na przykład zamiast białego chleba żytni a kawy 3 w 1 kawę z mlekiem. Radzę również zwrócić uwagę na to po jakich produktach gorzej się Pani czuje może ma Pani nietolerancję na gluten lub laktozę.
Objawy celiakii mogą obejmować:
Bóle brzucha, wzdęcia, biegunki lub zaparcia,
Uczucie zmęczenia, Niedokrwistość (spowodowana niedoborem żelaza), utrata masy ciała, wysypki skórne (dermatitis herpetiformis). Badania krwi: Testy serologiczne, takie jak test na obecność przeciwciał przeciw transglutaminazie tkankowej (tTG) lub przeciw endomysium (EMA), mogą pomóc w diagnozowaniu celiakii.
Biopsja jelita cienkiego: Jeśli badania krwi wskazują na możliwość celiakii, lekarz może zalecić endoskopię z biopsją jelita cienkiego w celu potwierdzenia diagnozy.
Nie eliminuj glutenu przed badaniami: Jeśli podejrzewasz celiakię, nie rezygnuj z glutenu przed wykonaniem badań diagnostycznych. Eliminacja glutenu z diety przed badaniami może prowadzić do fałszywie ujemnych wyników. Inne możliwe przyczyny objawów:
Nietolerancja laktozy: Problemy z trawieniem mleka i produktów mlecznych mogą powodować objawy podobne do celiakii.
Zespół jelita drażliwego (IBS): Objawy IBS mogą obejmować bóle brzucha, wzdęcia, biegunki lub zaparcia.
Nietolerancja fruktozy: Niektóre osoby mają problemy z trawieniem fruktozy, co może powodować wzdęcia i ból brzucha.
Kroki do podjęcia:
Dziennik żywieniowy: Prowadź dziennik żywieniowy, notując, co jesz i jakie objawy się pojawiają. To może pomóc lekarzowi w identyfikacji potencjalnych problemów dietetycznych.
Unikaj podejrzanych produktów: Jeśli zauważasz, że określone produkty spożywcze wywołują objawy, staraj się ich unikać, aż do momentu uzyskania diagnozy.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Serdecznie, opisane objawy nie wskazują na celiakię. Zgadzam się ze swoimi przedmówcami - opisany sposób odżywiania wskazuje na słabo zbilansowaną dietę, która najczęściej skutkuje nieprzyjemnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Problem zaprezentowany jest mało szczegółowo, jednak odnosząc się do tego co Pani napisała sugeruję zrezygnować z kawy 3 w 1 oraz białego pieczywa, na rzecz np. pieczywa żytniego, razowego, orkiszowego, pełnoziarnistego. Warto wzbogacić swoją dietę o warzywa bogate w błonnik, mięso i ryby z pewnego zródła oraz wartościowe węglowodany takie jak np. komosa ryżowa, ryż jaśminowy, kasza gryczana, chleb (jak wyżej). Pozdrawiam

Eksperci

Patrycja Mazur

Patrycja Mazur

Dietetyk

Poznań

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Krzysztof Buczyłko

Krzysztof Buczyłko

Alergolog

Łódź

Iwona Królik

Iwona Królik

Alergolog, Pulmonolog

Lublin

Leszek Solarz

Leszek Solarz

Alergolog, Pediatra, Pulmonolog

Jelna

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 32 pytań dotyczących usługi: celiakia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.