Dzień dobry, od kilku miesięcy mam ciągle obniżony nastrój w ciągu dnia, jestem smutna, płaczliw

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

od kilku miesięcy mam ciągle obniżony nastrój w ciągu dnia, jestem smutna, płaczliwa, zła. Nie cieszy mnie praca, podwyżka, związek. Na co dzień widzę głównie złe strony każdej sytuacji. Brak mi pewności siebie, nie doceniam siebie i nie widzę swoich dobrych stron. Porównuję się z innymi i uważam, że jestem niewystarczająca. Boję się, że partner mnie zostawi, ze względu na moje problemy zdrowotne z hormonami i dużymi niedoborami witamin (przyjmuję na stałe leki Letrox, Drovelis i Spironol) i skrzywdzi (a nic na to zupełnie nie wskazuje, wręcz przeciwnie chce żebym została jego żoną).
Stale się czymś przejmuję, głównie innymi. Mój nastrój zmienia się kilkukrotnie w ciągu dnia. Często nadinterpretowuje zachowanie innych ludzi jako krzywdzące mnie (a takie nie są). Można powiedzieć, że sama czasem stwarzam problemy, bo sobie coś dopowiadam. Brak mi motywacji do podejmowania nowych aktywności np. do nauki nowych rzeczy (kiedyś ciągle próbowałam nowego), w kontaktach z innymi jestem wycofana. Męczą mnie długie kontakty z innymi ludźmi. Nie jestem sobą od jakiegoś czasu, kiedyś byłam otwarta, pełna życia i cieszyłam się z małych rzeczy.
Kolega mojego narzeczonego podczas tańca dotknął mojej pupy, a ja nie potrafiłam zareagować. Zamroziło mnie i nie byłam w stanie nic zrobić. Bardzo mnie to martwi, bo powinnam zareagować, a ja czułam tylko okropny strach, że jak coś powiem to inni mi nie uwierzą i mnie wyśmieją. Albo, że ten chłopak będzie się na mnie mścił.
Nie wiem co się ze mną dzieje. Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry,

Z opisu wynika że na codzień doświadcza Pani ciągłego napięcia oraz lęku. Zmiana nastroju oraz wycofanie z kontaktów towrzyskich może mieć związek z traumatyczną sytuacją którą Pani doznała.
Najlepiej będzie skorzystać z pomocy psychoterapeuty który pomoże Pani odnaleźć źródło obniżonego nastroju,a także pomoże uporać się z trudnymi doświadczeniami.

Anna Gałka- Ruciak
Psycholog, Psychoteaputa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, to co szczególnie zwraca uwagę to utrzymująca się od kilku miesięcy zmiana w Pani funkcjonowaniu. Na podstawie opisanych przez Panią trudności sugerowałabym kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą, który wesprze Panią w zrozumieniu przyczyn tego stanu oraz powrotu do równowagi. Powodzenia!
Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy sugerują doświadczenie epizodu depresji lub zaburzeń lękowych. Również Pani aktualne leczenie hormonalne (Letrox, Drovelis, Spironol) może wpływać na Pani nastrój. Praca nad rozwijaniem umiejętności asertywności pomoże lepiej radzić sobie w trudnych sytuacjach społecznych, jak ta, którą opisała Pani z kolegą narzeczonego. Terapia może w tym pomóc. Proszę starać się być dla siebie bardziej łagodną i wyrozumiałą. Każdy ma prawo do słabszych chwil i nie musi być doskonały. Praca nad samoakceptacją jest tutaj kluczowa.
Pozdrawiam. Anna Lesz, psycholog, psychoonkolog

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.