Dzień dobry. Od kilku miesięcy uskarżam się na bardzo nieprzyjemny ból. Mój ogromny strach przed wiz
1
odpowiedzi
Dzień dobry. Od kilku miesięcy uskarżam się na bardzo nieprzyjemny ból. Mój ogromny strach przed wizytą u stomatologa paraliżuje mnie na tyle, że nadal nie skonsultowałam się z lekarzem :( Mam zęby w kiepskim stanie, u stomatologa byłam bardzo dawno i jestem przerażona. Prawa górna czwórka - ząb wykruszył się, bolał. Dolna prawa szóstka - dziura, bolał. Na dodatek boli mnie ZA zębami, czyli to pewnie ósemki. Jestem przerażona i okropnie boję się iść do stomatologa a ból w okolicy ucha/skroni jest ostatnio tak nasilony, że nie mogę spać po nocach. Czy to może być jakieś zapalenie, czy może to być też wina tych ósemek? A może próchnica? Czy takie dolegliwości można leczyć/eliminować na jakimś dodatkowym, mocniejszym znieczuleniu? Tak, by mnie "ogłupić" i uspokoić? Nie boję się bólu, boję się samego faktu siedzenia na fotelu, samego stomatologa. :( Pomocy!
Strach zawsze ma wielkie oczy i szybkie nogi.....ale ad rem. To już chyba najwyższy czas by mimo wszystko skontaktowac sie z lekarzem dentystą. Przypuszczam, że pierwsza wizyta, konsultacja, powinna polegac jedynie na na zbadaniu pacjenta i zaleceniu badań dodatkowych w postaci różnego rodzaju (zalecone w zależności od potrzeb dokładności obrazowania) prześwietlenia rtg. Natępna , druga wizyta, to dokładnie omówienie problemu, czyli wyznaczenie potrzeb leczniczych i współne opracowanie strategii dcziałania czyli wyznaczenie algorytmu postepowania leczniczego. DOpiero po takim dokładnym zaplanowaniu należałoby przystąpić do procesu leczenia. W ten sposób każdy pacjent jest dokładnie uświadomiony o stanie zdrowia, jego potrzebach leczniczych i o metodzie leczenia.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.