Dzień dobry, od kilku miesięcy zacz*ł*m zastanawiać się nad swoją płcią. Nienawidzę swoich piersi i

3 odpowiedzi
Dzień dobry, od kilku miesięcy zacz*ł*m zastanawiać się nad swoją płcią. Nienawidzę swoich piersi i zamówił*m niedawno k-tape aby pomóc sobie w tej sytuacji. Nieraz odczuwam także brak dolnej męskiej części ciała. Używam nieraz bandaży i wiem że to bardzo niezdrowe dlatego wczoraj zrobił*m "binder" sam* bo aktualnie nie stać mnie na kupny. Gdy w końcu mam założone bandaże lub ten "binder" to od razu lepiej się czuję. Od kilku miesięcy chciał*m mieć krótkie włosy więc jakiś czas temu je obci*ł*m i bardzo dobrze się z nimi czuję. Bardzo lubię męskie ubrania i czuję się w nich bardzo dobrze, natomiast w damskich ubraniach czuje się tak niezbyt. Od kilku dni zastanawiam się nad imieniem męskim bo powiedział*m o tym co odczuwam moim dwóm przyjaciołom, którzy to zrozumieli i wiem że u nich może spokojnie pisać jak chce [he/him]. Chciał*bym porozmawiać o tym z kimś z rodziny, ale raczej każdy będzie mówił że coś sobie wymyślam, że to przez to że dojrzewam itp.. Nie chce żeby ktoś mnie wyśmiał, żartował sobie ze mnie i wmawiał mi że coś sobie wymyślam... Boje się reakcji innych naprawdę.. Moja siostra kilka miesięcy temu zaproponowała mi czy nie chce być chrzestną jej dziecka, niby wszystko fajnie, ale jak się okaże że jestem trans to co wtedy jak weźmie mnie na chrzestną? Tego też się boje i nie wiem jak to by było. Zapewne muszę udać się do specjalisty, ale jak mówił*m to moja rodzina oprócz brata, (który wie tylko że bandażuje piersi) mówi mi że cos wymyślam i że mogę robić sobie co chce jak dorosnę.. Bardzo. proszę o pomoc w tej ciężkiej dla mnie sytuacji..
Dzień dobry. Spróbuj metodą małych kroków: zaproponuj rodzicom wizytę u specjalisty - psychologa, czy umożliwiliby Ci takie spotkanie? chcąc po prostu porozmawiać, bez podawania konkretnych przyczyn, np. celem wygadania się.. Czy rodzice byliby skłonni zgodzić się na taką poradę? być może można by wtedy uwrażliwić ich na Twoje sprawy, Twoje uczucia i potrzeby. Najczęściej jest to proces (szczególnie w opisywanym przez Ciebie temacie) ale na pewno warto walczyć o Siebie. Nie rezygnuj. Trzymam kciuki i pozdrawiam Cię serdecznie.

Witaj, zdecydowanie polecam próbę skorzystania z pomocy specjalisty. W swojej praktyce miałem do czynienia z młodzieżą, pośród której znajdowały się osoby będące na rozdrożu odnośnie swojej tożsamości seksualnej. Z innych opcji polecam grupę na fb -> Fundacja Trans Fuzja, a także SEXED, organizacji zorientowanej bardzo mocno na temat związane z seksualnością. Małymi krokami, tak jak napisała przedmówczyni, od czegoś trzeba zacząć. To, że powiedział*ś komukolwiek, już jest super sprawą, pozdrawiam!
Witaj, zdrowa relacja ze sobą jest bardzo ważna, aby można było budować relacje z innymi, zatem gratuluję pierwszego kroku - rozpoznawania tego, jak się czuję ze sobą, co mi odpowiada, a co nie. Ważne tutaj jest zajęcie się swoimi emocjami, bez ucieczki od nich, bez wypierania, aby móc wzmocnić się właśnie emocjonalnie (co przekłada się na pewność siebie, budowanie własnej wartości itd.), aby wiedzieć jak reagować kiedy określona emocja, uczucie się pojawia. Dlatego sugestie wcześniejsze o przekonaniu rodziców do podjęcia spotkań ze specjalistą, który zaopiekuje się stroną emocjonalną Twoich potrzeb, rozterek, rozpoznawania siebie - jest najlepszym pomysłem.