Dzień dobry. Od miesiąca mam bóle podbrzusza ( lekkie pieczenie, czasem kłucie i czasem skurczowe) o

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Od miesiąca mam bóle podbrzusza ( lekkie pieczenie, czasem kłucie i czasem skurczowe) oraz parcie ma mocz (nasilenie tego parcia lekkie lub średnie, czasem mocniejsze, ale prawie non stop, bez ulgi bo mikcji, w nocy wstaję raz lub 2) mocz jest bardzo jasny inaczej niż przy zapaleniu pęcherza (miewałam częste infekcje w przeszlości) Badania ginekologiczne ok w tym cytologia, usg. W posiewie z szyjki wyszla bakteria entercoccus. 4 antybiotyki( nolicin, zamur500, monural i ostatni celowany z antybiogramu cipronex 7 dni) a ulgi brak. Badania moczu też dobre. Posiew - bakteriuria ujemna, badania moczu wg lekarza rodzinnego w normie: leukocyty 0-2 wpw, etytrocyty 1-3 wpw, dość liczne nabłobki płaskie, barwa słomkowa, ciężar 1.010. Piję dużo wody, łykam żurawit. Jakie badania jeszcze mogę wykonać, bo dolegliwości nie pozwalają mi normalnie funkconować? Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam. Kobieta, 35lat
Szanowna Pani, panel wymazów z cewki moczowej.

Niestety, do urologa często zgłaszają się kobiety z taką przypadłością jak Pani. Leczona wieloma antybiotykami, które nie przyniosły poprawy. Wykonywano badania itd.
Istotne jest aby dokładnie przejrzeć owe wyniki badań. Kiedy zostały wykonywane, jakie leki były w owym czasie przyjmowane, tj. od kiedy do kiedy i w jakiej dawce. Bywa tak, że niektórzy wykonują posiew w trakcie lub krótko po zakończeniu antybiotyku.
Po ustaleniu, że leki i badania były wykonywane prawidłowo wykonuje się wymaz z cewki moczowej. Najgorsze jest jednak to, że w wielu przypadkach nie da się stwierdzić jaka jest przyczyna dolegliwości, a stosowane leczenie bywa nieskuteczne.
Sugeruję udać się do lekarza, który wnikliwie przeanalizuje Pani historię. Zdaję sobie sprawę, że jest Pani zdesperowana, jednak szukanie pomocy online nie jest najlepszym wyjściem.