Dzień dobry, od około pół roku borykam się z pewną dolegliwością. Podczas dłuższego leżenia oraz po

1 odpowiedzi
Dzień dobry,
od około pół roku borykam się z pewną dolegliwością. Podczas dłuższego leżenia oraz po każdym spaniu odczuwam duży ból, który ciężko mi jednoznacznie zlokalizować. Występuje on po obu stronach, zarówno po lewej i prawej stronie, wydaje mi się że na wysokości dołu żeber, bezpośrednio za nimi na boku. Tak jak wcześniej wspomniałem, ból występuje po dłuższym leżeniu oraz po każdej nocy kiedy śpię oraz w momencie brania głębokiego wdechu. Ból ustaje zazwyczaj po około 30min/1godzinie. Nie jest to wina materacu w łóżku, ponieważ nie ważne na jakim materacu śpię (sprawdzałem) ból towarzyszy mi cały czas. Do jakiego specjalisty mam się udać, aby nie tracić czasu na lekarzy rodzinnych? Czy ma to być jakiś fizjoterapeuta? Nie wiem czy może mieć to jakiekolwiek znaczenie w postawieniu diagnozy ale od dłuższego czasu mam problemy z trawieniem. Po większości posiłków jest mi ciężko, mam wzdęcia, zaparcia i odbija mi się do końca dnia danym posiłkiem, nawet zjedzonym z samego rana.
Dzień Dobry, Pana dolegliwości mogą sugerować dyspepsję. Przemawia za tym ból w górnej części brzucha (poniżej żeber), wzdęcia i uczucie pełności poposiłkowej. Jednocześnie nie widzę żadnych objawów alarmowych, które by wskazywały na pilną diagnostykę endoskopową (chyba, że ukończył pan 45 lat - w takiej sytuacji należy wykonać pilnie gastroskopię). Proponuję poszerzenie diagnostyki poprzez wykonanie mocznikowego testu oddechowego w kierunku zapalenia błony śluzowej żołądka/dwunastnicy spowodowanej przez H. pylori i w zależności od wyniku, ewentualną eradykację antybiotykami. Znaczenie może mieć też czy nie przyjmuje Pan leków z grupy NLPZ (aspiryna, ibuprofen, ketoprofen itp.) przez dłuższy czas. Nie można też wykluczyć zespołu jelita drażliwego. Zdecydowanie rekomenduję wizytę u gastroenterologa celem wyjaśnienia tych nieprawidłowości. Pozdrawiam.