Dzień dobry od ponad 4,5 roku gram w piłke gdy zaczynałem fizjoterapeuta tak naprawdę p

3 odpowiedzi
Dzień dobry od ponad 4,5 roku gram w piłke gdy zaczynałem fizjoterapeuta tak naprawdę przez przypadek wykrył u mnie Osgood-Schlatter niestety wtedy nic z tym nie zrobiłem ból dokuczał po treningach.Teraz ból po treningach już nie powraca,ale ostatnio z trenerem robiłem test ohs i zakres mojego przysiadu był ponieżej 90 stopni.Czy Osgood-Schlatter w dzieciństwie może mieć z tym jakieś znaczenie.Dla chętnych pomóc moge wysłać filmik jak wykoje test ohs.
Każda choroba dotykająca aparat ruchu może mieć wpływ na jego dalsze funkcjonowanie, jeżeli jest nieodpowiednio zaopatrzona. Należy jednak zwrócić uwagę, że OHS jest bardzo trudnym zadaniem ruchowym, który wymaga mobilności nie tylko kończyn dolnych, ale również tułowia oraz kończyn górnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że problem z wykonaniem testu wynika z innego czynnika. Należałoby to jednak potwierdzić, najlepiej u fizjoterapeuty, który sprawdzi dokładnie funkcjonowanie zarówno nóg jak również wyższych partii ciała. Przy okazji fizjoterapeuta może polecić rozszerzenie diagnostyki o konsultację u ortopedy w przypadku podejrzenia wpływu choroby. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Na zakres ruchu może mieć wpływ wiele czynników, po okresie najszybszego wzrostu takie dolegliwości powinny już nie występować.
Jeżeli jednak ból nadal jest odczuwalny na guzowatości piszczeli, tzn że trzeba sprawdzić co się tam dzieje - badanie obrazowe.

Witam, choroba Osgood-Schlattera to jałowa martwica guzowatości kości piszczelowej. Jest to schorzenie z grupy chorób przeciążeniowych, a nie jak wcześniej sądzono martwica niedokrwienna. Największe znaczenie ma objętość i intensywność treningowa, która jeśli jest nadmierna może powodować dolegliwości bólowe. Zakres ruchu w przysiadzie głębokim oceniany w teście FMS ( Functional Movement Screen) to jeden z 7 testów przesiewowych stosowanych szeroko w sporcie. Jego autor Gray Cook zadaje główne pytanie „Ruszasz się niepoprawnie ponieważ coś Cię boli, czy też coś Cię boli ponieważ ruszasz się niepoprawnie?” W tych testach powielają się pewne wzorce ruchowe, które można później wykorzystać do przepisania odpowiednich ćwiczeń. Główna zasada brzmi jesteś tak mocny jak twój najsłabszy element

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.