Od zawsze mam problemy z zębami, niestety mam bardzo słabe kości- tą drogą również zęb

1 odpowiedzi
Od zawsze mam problemy z zębami, niestety mam bardzo słabe kości- tą drogą również zęby. Niestety, przez to ciągle muszę mieć zmieniane plomby (powierzchnia zęba obok plomby po około miesiącu kruszy się dalej powodując znowu idealne miejsce do rozwoju próchnicy i tak w kółko.).
Zmieniałam dentystę wiele razy, w skutek czego przy ciągle aktywnej ciężkiej depresji, nabawiłam się dentofobii. Przez około 4 lata byłam w tak złym stanie że samo mycie zębów mnie paraliżowało. Od czasu do czasu udawałam się do dentysty, próbując zwalczyć lęk, lecz niestety po każdej wizycie było coraz gorzej (dodatkowo dobijała myśl tego ze musiałabym mieć znowu wymienione plomby). Aktualnie będąc w trochę lepszym stanie zaczęłam kolejną próbę przełamania- zdecydowałam się na leczenie zębów pod narkozą, lecz przedtem chciałam zadbać o szkliwo zębów. Tutaj przechodzimy do sedna sprawy, po tym jak zaczęłam myć ponownie i regularnie zęby- trzymając się wszystkich wskazówek, zmieniam często szczoteczki, nie płukam jamy ustnej po myciu, ograniczyłam herbatę, kawy nie piję. Również rzadko jadam słodycze. Niestety stan zębów zaczął się drastycznie pogarszać, zamiast zęby zacząć się wybielać- przyciemniały o prawie 3 tony w przeciągu 2 tygodni. Zęby zaczęły się okropnie kruszyć. Myje delikatną szczoteczką ze względu na wrażliwe dziąsła, dodatkowo nie przyciskam szczotki za mocno. Nie mam pojęcia już kompletnie co zrobić, niestety będąc u paru dentystów nikt nie wie co na to zaradzić. Dodam że mam 20 lat. Z góry dziękuję za pomoc.
Dzień dobry, proszę umówić się na wizytę do higienistki w celu oczyszczenia zębów z kamienia i osadów oraz wykonania instruktażu, który pomoże Pani w prawidłowy sposób dbać o zęby. Potem najlepiej zacząć kompleksowe leczenie u stomatologa.