Dzień dobry, ogólnie to już mam przez 2 lata problem z myśleniem swoim. 2 Lata temu prowadziłem nie

3 odpowiedzi
Dzień dobry, ogólnie to już mam przez 2 lata problem z myśleniem swoim. 2 Lata temu prowadziłem nie zdrowy tryb życia mało jadłem paliłem od czego źle się czułem traciłem przytomność i td. Teraz tak nie robię i jest lepiej ale nadal mam taki problem ze nie mogę wyjść z domu bez myśli o tym że stracę przytomność czy coś ale nie straciłem ani nic przez 2 lata. W szkole mam najgorzej siedzę się nakręcam ze chce mi się rzygac, do toalety, jeść, pić i td. Wracam do domu wszystko jest od razu dobrze. Robię tak że biorę ze sobą jakieś jedzenie kanapkę, bułkę, batonika czy coś żeby gdy wrazie czego zjeść chociaż nie mam problemów z jedzeniem bardzo dużo jem i to często nie głoduje ani nic. Ale wracając do tematu ze szkola jest najgorzej siedzę nie potrafię zawsze do końca na czym kolwiek się skupić siedzę się nakręcam nie wiem po co mierze se puls i ruszam jakoś swoje włosy i td. Nie wiem co mam z tym zrobić przede mną jescze 3 lata szkoły a ten problem nadal nie zniknął już nie mam do końca tego problemu w sklepach i pociągach i td ale w szkole nadal mam i tak przez cały czas. Śpię też dużo pilnuje sen.I naprzyklad jak siedzę w szkole i myślę że jadłem 3 godziny temu to się zaczynam nakręcać że zemdleje czy coś. Ale w pracę tak nie mam mogę po 4-5 godzin nie jeśćz. Ale wszystkie te objawy znikają jak wchodzę do domu swojego. Chciałbym to usunąć z swojego życia bo wiem że może być gorzej.
Dzień dobry, rozumiem, że towarzyszący Panu lęk może być uciążliwy. Zachęcam Pana do działania dwutorowo: 1) wizyty u lekarza rodzinnego w celu wykonania podstawowych badań profilaktycznych, aby wiedział Pan, w jakim stanie jest Pana organizm. Lekarz też może zapisać leki, które doraźnie w przypadku silnego lęku mógłby Pan zażywać 2) wizyta u psychologa/psychoterapeuty, aby nauczyć się radzić sobie z sytuacjami, których Pan doświadcza. Pozdrawiam serdecznie, MB
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, przedstawione przez Pana trudności brzmią tożsamo z objawami zaburzeń lękowych. Z opisu wnioskuję, że jest Panu trudno, a doświadczane trudności pogarszają codzienne funkcjonowanie. W zwiazku z tym, zachęcam do skorzystania z wizyty ze specjalistą, na której wspólnie opracujecie plan zdrowienia. W przypadku zaburzeń lękowych, najwyższą skuteczność w leczeniu odnotowuje terapia poznawczo-behawioralna, dlatego polecam poszukać psychologa pracującego właśnie w tym nurcie. Pozdrawiam serdecznie, MF
Dzień dobry. Opisywane przez Pana objawy mogą wstępnie sugerować, iż mierzy się Pan z zaburzeniami lękowymi. Wspomina Pan, że w różnych sytuacjach pojawiają się u Pana automatycznie pewne niemal katastroficzne myśli o tym, co się niechybnie wydarzy w danej sytuacji (np. pojawiają się Panu myśli o niechybnym zemdleniu w przypadku zarejestrowania faktu, że nie jadł Pan od 3 godzin). Wychwytywanie swojego błędnego (katastroficznego) myślenia lękowego to pierwszy krok na drodze pracy ze swoim lękiem. Dlatego, formułując ogólną wskazówkę na początek, warto zacząć od "wychwytywania" swoich automatycznych myśli lękowych, a następnie podejmowania próby ich znormalizowania, tj. podejmowania próby podważenia błędnej myśli i próby oceny realnego zagrożenia. Pomimo udzielonych wskazówek zachęcam jednak do rozpoczęcia procesu psychoterapeutycznego, najlepiej w nurcie poznawczo-behawioralnym, w ramach którego będzie Pan mógł całościowo podjąć się pracy ze swoim lękiem - zarówno w aspekcie myśli i przekonań jak i zachowań. Powodzenia!