Dzień dobry. Około dwa lata temu byłam u dentysty. Miałam założoną plombę, jednak ciągle źle się ukł

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Około dwa lata temu byłam u dentysty. Miałam założoną plombę, jednak ciągle źle się układała. Pomimo docinania jej kilka razy nadal źle leżała, więc dentysta wyjął ją i założył mi coś leczniczego, nie jestem niestety w stanie dokładnie powiedzieć co to było. Miałam to zamiast plomby przez około miesiąc, jednak po około 3 tygodniach nagle ząb zaczął mnie boleć. Nie poszłam do dentysty tego dnia, czekałam aż minie. Ból był nasilał się co jakiś czas. Na następny dzień nie czułam już żadnego bólu, jednak moje czucie w zębach było dziwne. Przez jakiś czas przy gryzieniu lub zaciskaniu zębów miałam wrażenie, że są nabrzmiałe, szczególnie górne jedynki, dwójki itp. Po jakichś 3 miesiącach minęło, jednak od tamtego momentu do teraz miewam specyficzne uczucie w zębach, tak jak poprzednio szczególnie na jedynkach, dwójkach. Odczuwam to najdotkliwiej gdy opieram twarz na rękach, kładę się na bok lub na brzuchu. Wówczas mam wrażenie, że zęby sztywnieją, czasem mam wrażenie, że delikatnie się ruszają, jednak bardzo sporadycznie. Bywa też, że czuję w jamie ustnej metaliczny posmak, choć również zdarza się to niezwykle rzadko. Byłam niedawno u tego samego dentysty i opisałam sytuację, jednak po obejrzeniu nie zauważył żadnych zmian, zatem nadal nie wiem z czego to wynika. Bardzo proszę o odpowiedź oraz radę co powinnam w tej sytuacji zrobić. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Opisywane przez Panią objawy na pewno wymagają dalszej i dokładniejszej diagnostyki - samo obejrzenie zębów może być niewystarczające. Na pewno należy zacząć od diagnostyki RTG, badania żywotności zębów, konieczne może być też wykonanie tomografii komputerowej. Jeśli te badania nic nie wykażą - potrzebna może być konsultacja laryngologiczna (stany zapalne zatok mogą dawać takie niespecyficzne objawy) lub ze specjalistą zajmującym się leczeniem zaburzeń ze strony stawów skroniowo-żuchwowych.
Warto może zasięgnąć także opinii innego stomatologa, który być może spojrzy na Pani problem z innej strony.

Trzeba zacząć od dokładnej diagnostyki tomografii komputerowej która w 3D pozwoli zobaczyć korzenie zębów oraz otaczającą kość.