Dzień dobry, opisałem mój problem i dostałem odpowiedź aby opisać dokładniej to co jadłem. Dziennie

2 odpowiedzi
Dzień dobry, opisałem mój problem i dostałem odpowiedź aby opisać dokładniej to co jadłem. Dziennie zazwyczaj jadłem na śniadanie płatki z mlekiem/owsiankę/bułkę z szynką i serem (mleko i owsiankę też jadłem w normalnych ilościach tak że byłem pełny) na obiad zawsze jadłem to co zrobiła mama (czyli schabowe, kurczak, spaghetti itd.) czasami po obiedzie jadłem też miskę różnych owoców a na kolację zazwyczaj 2 duże ciemne bułki z szynką, serem k czasami jakimiś ogórkami. Do tego piłem też soki , wodę i zieloną herbatę. Bałem jednak się jeść słodyczy i niezdrowych rzeczy. Czy takie zaburzenia odżywiania mogły jakoś znacznie wpłynąć na mój wzrost? (Aktualnie mam 175cm)
Tutaj w razie czego moje poprzednie pytanie, odpowiedziała mgr inż. Agnieszka Kłysz: "Witam, czy zaburzenia odżywiania w wieku 12 lat ( nie nazwałbym tego anoreksją, ponieważ jadłem normalnie 2 duże bułki na śniadanie i kolacje itd. normalne obiady, jednak zazwyczaj tylko 3 posiłki dziennie oraz moje BMI było normalne / ewentualnie na pograniczu niedowagi ) ale bałem się jeść słodyczy itd. mogło zahamować mój wzrost i przez to będę w przyszłości niższy? Całość trwała około 7/9 miesięcy. Nie wiem czy to coś zmienia ale byłem również w tamtym momencie aktywny fizycznie"
Dzień Dobry
Na proces wzrostu ma wpływ dużo czynników m.in. dostępność składników odżywczych, genetyka, wydzielanie hormonów. Dlatego odpowiedź na to pytanie jest niezmiernie ciężkie.
Do usłyszenia
Marek Kochajkiewicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry.
Nie przypisywałabym powyższego opisu modelu żywienia / stylu życia jako zaburzenia odżywiania. Z wyżej wymienionego opisu odżywiania się wnioskować można, że mieścił się w granicach normy (nie znając ewentualnych jednostek chorobowych). Wysokość ciała skorelowana jest między innymi z czynnikami genetycznymi.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.