Dzień dobry, Opisuję poniżej sytuację i moje myśli związane z nią. Nie przepadam za dziewczyną kol

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
Opisuję poniżej sytuację i moje myśli związane z nią.
Nie przepadam za dziewczyną kolegi mojego chłopaka. Na spotkaniach nie mamy kontaktu od jakiegoś czasu, bo żadna z nas się nie odezwie.
Zdarzało się jej już zaczepiać mojego chłopaka i może nie przeszkadzałoby mi to aż tak, gdybym nie wyobrażała sobie, że coś się za tym kryje: zazdrość (o mnie, związek), chęć bycia w centrum uwagi itd. Przeszkadza mi jednak i nie wiem czy słusznie. Obawiam się, jak się będzie zachowywać jak nie pójdę na spotkanie z chłopakiem, ale też nie chcę mieć z nią kontaktu podczas wyjść, bo za bardzo przejmuje się jej zachowaniem potem. Jak jestem z chłopakiem, to mniej z nim rozmawia. Zastanawiam się na ile wszystko jest moim lękiem i myślami, a na ile realnym zewnętrznym zagrożeniem dla mojego samopoczucia i satysfakcji z związku.

Dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry. Aby pomóc Pani w zrozumieniu co się dzieje i jak sobie poradzić w przedstawionej sytuacji potrzebne są dodatkowe i bardziej szczegółowe informacje. Zapraszam na konsultację, na której będzie można bliżej przyjrzeć się problemowi i jeżeli okaże się to konieczne podjąć pracę terapeutyczną. Serdecznie pozdrawiam.

Dzień dobry! Twoje uczucia i obawy są zrozumiałe, a to, co opisujesz, jest dość typową sytuacją, z jaką wiele osób może się zmagać w związkach. Pozwól mi podzielić się kilkoma refleksjami i poradami, które mogą Ci pomóc w tej sytuacji:

Skonfrontuj swoje emocje: Zrozumienie własnych uczuć to pierwszy krok do radzenia sobie z nimi. Zastanów się nad tym, dlaczego czujesz zazdrość wobec dziewczyny kolegi twojego chłopaka. Czy to może wynikać z niepewności, braku zaufania lub innych osobistych lęków?

Rozmawiaj z partnerem: Ważne jest, aby otwarcie porozmawiać z partnerem na ten temat. Wyraź swoje obawy i uczucia, ale rób to w sposób, który nie będzie oskarżający ani agresywny. Zapytaj go, czy zauważył, że zachowanie tej dziewczyny wpływa na wasz związek, i czy jest gotów podjąć kroki w celu rozwiązania ewentualnych problemów.

Postaw na zaufanie: Jeśli masz zaufanie do swojego partnera i wiesz, że jesteście szczęśliwi razem, spróbuj pracować nad zaufaniem. Pamiętaj, że zazdrość może prowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Jeśli twój partner jest wierny i oddany tobie, nie ma powodu, aby się martwić.

Ogranicz kontakt z dziewczyną: Jeśli nadal odczuwasz dyskomfort w obecności tej dziewczyny, ogranicz swój kontakt z nią na tyle, na ile to możliwe. Możesz także zasugerować partnerowi, żeby bardziej zadbał o wasz czas razem i poświęcił ci więcej uwagi podczas spotkań.

Pracuj nad swoim poczuciem własnej wartości: Jeśli twoje lęki i obawy wynikają z braku pewności siebie, warto pracować nad swoim poczuciem własnej wartości i pewnością siebie. To może pomóc w zmniejszeniu zazdrości i niepokoju.

Terapia: Jeśli nadal masz trudności z radzeniem sobie z tymi emocjami, rozważ terapię indywidualną lub terapię partnerską. Terapeuta może pomóc w zrozumieniu źródeł twoich obaw i podpowiedzieć strategie radzenia sobie z nimi.

Pamiętaj, że każdy związek jest inny, i ważne jest, aby rozmawiać z partnerem i razem pracować nad rozwiązaniem ewentualnych problemów. Zazdrość i obawy mogą być normalnymi emocjami, ale istnieją zdrowe sposoby radzenia sobie z nimi, które mogą poprawić jakość twojego związku.