Dzień dobry. Ostatnio sporo rozmyślam nad swoją orientacją i sprawami seksualnymi. Zawsze dopasowywa

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Ostatnio sporo rozmyślam nad swoją orientacją i sprawami seksualnymi. Zawsze dopasowywałam się do hetero, ponieważ czułam pociąg fizyczny, a może bardziej romantyczny tylko do mężczyzn i większość społeczeństwa jest heteroseksualna. Natomiast później zauważyłam, że sprawy seksu mnie za bardzo nie interesują. Dziś mam prawie 22 lata i wciąż jestem dziewicą. Pomijając strach przed bólem podczas 1 razu, próbowałam pieszczot z chłopakami i jeśli nie przyjaźniłam się z nimi albo nie łączyła nas bliższa relacja, nie czułam nic oprócz obojętności, a wręcz nadwrażliwość i delikatny ból podczas dotyku.. Nie sprawiało mi to żadnej przyjemności. Myślałam, że mogę być demiseksualna, jednak dla mnie płeć ma znaczenie i relacje seksualne nawiązuje jedynie z mężczyznami, jednak jeśli już się wcześniej znamy i mamy bliższe relacje. Jak mam określić swoją orientację seksualną?
Wydaje się, że w Pani wypadku to dobry trop jest: najpierw bliższa relacja a później kontakt fizyczny. Są kobiety, które nie potrzebują zawierać bliższych więzi z partnerami seksualnymi ale może to mieć związek z wiekiem i z większym doświadczeniem, którego jeszcze Pani nie zdobyła. Jeśli chodzi o orientację, z tego co Pani zadeklarowała jest ona heteroseksualna. Jeśli nadal będą nurtowały Panią sprawy własnej seksualności proszę zwrócić się do psychoseksuologa.