Dzień dobry, otrzymałam wyniki biopsji szyjki macicy. Rozpoznanie patomorfologiczne brzmiało: materi

1 odpowiedzi
Dzień dobry, otrzymałam wyniki biopsji szyjki macicy. Rozpoznanie patomorfologiczne brzmiało: materiał zawiera zagęszczone masy białkowe. Jak mogę to interpretować? Z góry dziękuję za odpowiedź
Dzień dobry,

Wynik biopsji szyjki macicy, który zawiera opis "zagęszczone masy białkowe", jest terminem patomorfologicznym, który może odnosić się do obecności specyficznych struktur białkowych w materiale biopsyjnym. Takie zagęszczone masy białkowe mogą pojawiać się w różnych stanach, jednak ich interpretacja wymaga kontekstu klinicznego oraz dalszej analizy.

Niemniej jednak, samo określenie "zagęszczone masy białkowe" nie daje pełnego obrazu sytuacji. Kluczowe jest, aby skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który ma pełny dostęp do Pani historii medycznej oraz wyników innych badań. Lekarz będzie mógł dokładniej zinterpretować ten wynik w kontekście Pani stanu zdrowia i zaproponować dalsze kroki diagnostyczne lub terapeutyczne, jeśli będą potrzebne.

Proszę umówić się na wizytę u lekarza prowadzącego, aby omówić szczegółowo wyniki biopsji i uzyskać odpowiednie wyjaśnienia oraz zalecenia dotyczące dalszego postępowania.

Jeśli ma Pani dodatkowe pytania lub potrzebuje dalszych wyjaśnień, jestem do dyspozycji.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Sugeruję wizytę: Konsultacja ginekologiczna + usg - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.