Dzień dobry Państwu, Boli mnie prawa pachwina i wewnętrzna cześć biodra przy ruszaniu się, najbar

3 odpowiedzi
Boli mnie prawa pachwina i wewnętrzna cześć biodra przy ruszaniu się, najbardziej się nasila przy chodzeniu/bieganiu, a także przy siedzeniu. Mam spokój tylko chwilę po przebudzeniu, wtedy nic nie boli. Byłem u Osteopaty, który stwierdził, że do mięsień grzebieniowy i mi go dość intensywnie masował co bolało, stan się generalnie poprawiał aż do 3 wizyty. Po 3 wizycie było ok, ale dostałem zalecenie, żeby wrócić do biegania (już wcześniej miałem zrobić jedną próbną przebieżkę i było dobrze) i uczyniłem to. Niestety, ból wrócił i wygląda to tak jakby terapia była na darmo.

Dodatkowo pojawił się ból pod lewą łopatka przy skrętach szyją. Gość niby mi nastawił zablokowane kręgi w odcinku piersiowym, ale jak później u niego byłem to znowu robił ten sam ruch i znowu miałem zablokowane (tak było na każdej wizycie, a byłem 3 razy) - czy to możliwe? Pytam bo teraz w tym miejscu odczuwam ból.

Nie wiem czy nie powinienem się udać gdzieś indziej czy może kontynuować terapię u tego samego osteopaty i powiedzieć, że zalecenie biegania (żeby rozruszać) chyba nie było dobrym pomysłem, i zobaczyć czy ma do mnie jakieś alternatywy.
Witam,

opisane objawy mogą mieć różne podłoża. W przypadku dolegliwości w pachwinie, warto zbadać również staw krzyżowo-biodrowy oraz mięśnie w obrębie stawu biodrowego jak i sam staw biodrowy.
W przypadku problemów ze skręcaniem szyi, warto tutaj rozpatrzyć poza zablokowaniem przyczynę mięśniową. Równie dobrze mogą to być u Pana 2 odrębne, niezwiązane dolegliwości.
Pozdrawiam, Patrycja

Jest nierozsądne oczekiwać innych rezultatów cały czas powielając te same rozwiązania. Proszę szczerze porozmawiać ze swoim terapeutą odnośnie własnych spostrzeżeń. Także w Twoim przypadku terapia osteopatyczna ( jak i inny, globalny model pracy z ciałem) powinna uwzględniać ciąg przyczynowo-skutkowy. Proszę samemu wyciągnąć wnioski z przeprowadzonej rozmowy z terapeutą. Jeśli propozycje alternatyw będą nieprzekonujące zawsze można skonsultować się z innym specjalistą który w założeniu również może pracować z całym ciałem i mógłby te dwa pozornie różne problemy połączyć jednym ciągiem przyczynowo-skutkowym. Tak na marginesie Francis La Fosse (nauczyciel Osteopatów i Fizjoterapeutów w Europie w tym i w Polsce w ramach szkoleń podyplomowych) wspominał na szkoleniu/ zajęciach z Anatomii Palpacyjnej, że mięsień grzebieniowy jest reaktywny (nadwrażliwy) w około 90 % dysfunkcji stawu biodrowego. Nie zawsze zatem musi być on sprawcą choć często jest " ofiarą" działania innych struktur.
Lewa łopatka i prawa pachwina. Ciekawe połączenie z taśm mięśniowych, problemów trzewnych, posturalnych i wielu innych. Manipulacje kręgosłupa mogą nic nie dać gdyż przyczyna tego blokowania nie jest rozwiązana. Przychylę się do zaleceń Pana Daniela.