Dzień dobry Państwu. Czy ból całej lewej strony (zęby, szczęka, żuchwa) oraz wysięk wydzieliny po

1 odpowiedzi
Dzień dobry Państwu.

Czy ból całej lewej strony (zęby, szczęka, żuchwa) oraz wysięk wydzieliny po otwarciu górnego martwego zęba może być spowodowany przez zatoki?

Początkowo objawy (ból całej lewej strony i poszczególnych zębów) wskazywał na zatrzymaną dolną ósemkę, jednak na wczorajszej wizycie po otwarciu jednego z górnych zębów i oczyszczeniu go z bardzo dużej ilości wyciekającej ropy ból bardzo się uspokoił (wciąż nie zniknął). Dziś jestem umówiony na ekstrakcję ósemki, jednak ból jest dużo mniejszy i utrzymuje się jednak w górnej części (+ rano doszła gorączka oraz objawy mogące wskazywać na zatoki).

Czy ta wydzielina mogła być wywołana zapaleniem zatok i otworzenie innego zęba może spowodować taki sam efekt?

Jeśli tak, to powinienem dzisiejszą ekstrakcję odwołać i umówić spotkanie mające na celu sprawdzenie i oczyszczenie zatok.

PS od wczoraj biorę Augmentin, może warto dołożyć Sinupret.
To było zapalenie zębopochodne i to ono mogło wywołać zapalenie zatoki. Dentysta przed zabiegiem powinien na zdjęciu RTG móc jednoznacznie określić co jest przyczyną obecnych dolegliwości i które zęby wymagają pilnej interwencji.