Dzień dobry. Piszę do Pani, ponieważ potrzebuję pomocy. Sprawa dotyczy mojej dziewczyny. Jesteśmy ob

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Piszę do Pani, ponieważ potrzebuję pomocy. Sprawa dotyczy mojej dziewczyny. Jesteśmy oboje młodymi dorosłymi. W szczęśliwym związku przez półtora roku, z pewną przerwą, lecz do tego jeszcze dojdę. Moja dziewczyna wielokrotnie powtarzała mi, że mnie kocha, że jestem dla niej całym światem i to okazywała. Przerwa w naszym związku (a właściwie na tamten moment rozstanie), była spowodowana tym, że nagle straciła swoje uczucia, zachowywała się jak zupelnie inna osoba. Po paru miesiącach, wróciliśmy (ponownie zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne, lecz tym razem inne) do siebie, jesteśmy z powrotem razem jakieś 9 miesięcy. Twierdziła również, że taka zmiana była tez spowodowana tym, że brała tabletki antykoncepcyjne. Przestała je brać po rozstaniu. Po powrocie do siebie byliśmy szczęśliwi i blisko jak nigdy. Aż nagle od trzech dni znów zaczęła zachowywać się jak zupełnie inna osoba. Mówi, że znowu ma problem z uczuciami i ta zmiana jest nagla. Jest zła na siebie i nie potrafi sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o pomoc, co to może być, jestem załamany, nie potrafię sobie z tym poradzić i nie rozpoznaje osoby, którą kocham.
Witam, przyczyna zmiany zachowania Pana dziewczyny mogą być różne. Warto skonsultować się z psychologiem i znaleźć przyczynę. Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz

Dzień dobry,

Co prawda rozpoczyna Pan swoje pytanie od "Piszę do Pani..." więc nie jestem pewien do kogo kierowane jest pytania i czy moją odp. Pan weźmie pod uwagę, ale podejmuję próbę.

Sprawa jest zapewne złożona i wieloaspektowa i trochę przypomina zagadkę kryminalną. Na tym etapie mogę jedynie zasugerować pierwsze kroki jakie warto byłoby podjąć.

Jeśli Pana Partnerka kojarzy zmiany nastrojów z przyjmowaniem / odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych, to poszedłbym po tej linii na początek, czyli poczytał uważnie ulotkę obu środków i skonsultował się z ginekologiem, który je przypisał, ewentualnie z farmaceutom. Zobaczył czy da się wyjaśnić zmiany w emocjach Pana Partnerki właśnie tymi lekami. Ewentualnie skonsultował się z endokrynologiem.

Na miejscu Pana Partnerki przyjąłbym również założenie, że do czasu, aż sprawa się nie wyjaśni NIE PODEJMUJĘ ŻADNYCH WAŻNYCH DECYZJI, w tym również związkowych pod wpływem emocji. To może być niebezpieczne.

Sensowne może być skonsultowanie się z psychologiem. Istnieje jednak ryzyko, że psycholog skupi się na psychologicznych przyczynach zmian emocjonalnych i pominie lub nie będzie w stanie ocenić wpływu tabletek. Wiadomo, jak ktoś umie władać młotkiem, to jednak łatwiej mu widzieć wszędzie gwoździe niż śrubki ;)

Ale generalnie uważam, że należy wziąć pod uwagę opinie następujących specjalistów:
- ginekolog,
- farmaceuta,
- endokrynolog,
- psychiatra,
- psycholog.

Pozdrawiam i powodzenia !